אריאל: הגיע זמן ריבונות

שר החקלאות, יו"ר האיחוד הלאומי אורי אריאל, הגיע הבוקר לפגישת עבודה וסיור בגוש עציון, "אני קורא לראש הממשלה להקים הרבה יישובים".

חזקי ברוך , י"ד בסיון תשע"ז

אריאל בגוש עציון. היום
אריאל בגוש עציון. היום
צילום: המועצה האזורית גוש עציון

יו"ר האיחוד הלאומי, שר החקלאות אורי אריאל, הגיע הבוקר (חמישי) לפגישת עבודה וסיור בגוש עציון.

בפגישה ובסיור השתתפו גם ראש המועצה שלמה נאמן, ראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד ומנכ"ל החטיבה להתיישבות צביקי בר חי.

השר אריאל סייר בגבעת עוז וגאון שהוקמה לזכרם של שלושת הנערים וסיירו בחוות קשואלה, ביישוב החדש גבעות וסכמו בנטיעת עץ ביישוב נווה דניאל. הסיור נערך יום למחרת פגישתו של ראש הממשלה עם ראשי המועצות ביהודה ובשומרון על הקפאת הבנייה בהתיישבות

אריאל אמר, "לפני 3 שנים נרצחו שלושת ילדינו, ילדים של כל עם ישראל, שלושת המשפחות הכי אצילות הצליחו לאחד את עם הזה על הרקע הקשה כל-כך. הגיע הזמן ריבונות. אני אומר זאת בעוז וגאון, במקום שנבחר להנציח אותם אבל בעיקר לקדם אתם הציונות דרך הרגלים ודרך בית הספר".

"אני קורא לראש הממשלה להקים הרבה יישובים, הרבה בתים, הרבה נטיעות. מגיע לנו בארץ ישראל כולה, מגיע לנו את זה בגוש עציון.אנחנו ממשיכים קדימה, אנחנו נעשה ככול יותר בעזרת ה'", הוסיף אריאל.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, הודה לשר החקלאות אורי אריאל על הביקור, "אנחנו הופכים כאן כל אבן ואבן, כדי שהכרזת העצמאות לא תסתיים בגבולות שבלתי אפשרי לחיות בהם, אלא לגבולות שימשכו לכל מקום בארץ ישראל. לשם כך אנחנו פועלים ובשביל זה אנחנו כאן,קובעים עובדות בשטח".

גאל גרינוולד, ראש החטיבה להתיישבות, אמר "אני שמח להיות פה לאחר ההסכם עם הממשלה ויחד עם שר החקלאות. עברנו תקופה ארוכה לקראת הסדרת החטיבה ועכשיו החטיבה תחזור לפעילות מלאה לטובת ההתיישבות בכל רחבי הארץ. גוש עציון בתנופת צמיחה והחטיבה להתיישבות תסייע להמשך הגידול והצמיחה".

תנועת הריבונות, מיוזמתה ומייסודה של תנועת 'נשים בירוק', יוצאת בימים אלה בתנופה מחודשת לקמפיין הריבונות. זאת במקביל לשיח המתחדש בחברה הישראלית על עתיד יהודה ושומרון, במלאת חמישים שנה לניצחון מלחת ששת הימים.

בימים הקרובים תפנה תנועת הריבונות לציבור במדיות השונות ובשלטי חוצות בקריאה להצטרף לתנועה המובילה בשנים האחרונות את התפנית התודעתית שתכליתה הפתרון המדיני הציוני, מוסרי, ביטחוני וכלכלי של החלת ריבונות ישראל על שטחי יהודה ושומרון.

ראשות תנועת 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, מסבירות את נחיצותו של הקמפיין דווקא בתקופה זו ואומרות: "ביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בישראל ומלאת חמישים שנה לשחרור ירושלים, יהודה ושומרון והגולן, החזירו ביתר שאת את העיסוק הציבורי בחשיבות יהודה ושומרון לעתידה של מדינת ישראל ובחשיבות הקשר ההיסטורי-תנ"כי בין עם ישראל לחבלי ארץ אלו. במקביל החלו גורמי שמאל המגובים במערכות כלכליות משומנות היטב, לרוב בעלות אינטרסים זרים, להפעיל לחץ תודעתי, תקשורתי והסברתי על גורמים מדיניים בישראל ובארה"ב במגמה לקדם מהלך מדיני שתכליתו חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה".

נטיעת העץ
צילום: נשים בירוק
קודם ידיים אחר כך מעדר. אריאל נוטע
צילום: נשים בירוק