מנהרת טרור מתחת לבית ספר אונר"א

מנהרה של חמאס התגלתה מתחת לשני בתי ספר של אונר"א ברצועת עזה. ''החמאס משתמש בילדי עזה כמגנים אנושיים''.

עוזי ברוך , ט"ז בסיון תשע"ז

מנהרת טרור
מנהרת טרור
פלאש 90

מנהרת טרור של ארגון חמאס התגלתה לפני כשבוע וחצי מתחת לשני בתי ספר של סוכנות הסעד של האו"ם לפליטים פלסטינים (אונר"א) ברצועת עזה.

המנהרה אותרה בזמן שהמוסדות החינוכיים היו ריקים בשל חופשה, "אונר"א מגנה את קיום המנהרה. בלתי מתקבל על הדעת שתלמידים ומורים נמצאים תחת סיכון בשל הדבר. אנו מבקשים לכבד את הניטרליות של מוסדות האו"ם ברצועה", נכתב בהודעת אונר"א.

"קיום מנהרות מתחת למוסדות האו"ם אינו עולה בקנה אחד עם החסינות המוטלת על הסוכנות לפי המשפט הבינלאומי. יש לשמור על נטרליות של מוסדות האו"ם בכל עת. אנו דורשים מחמאס לחדול מכל פעילות שמערערת את יכולת עובדינו לסייע לפליטים הפלסטינים", נמסר.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי, כתב בעמוד הפייסבוק בערבית כי "המנהרה התגלתה מתחת לבית הספר לבנים באל-מעאזי. ברור כשמש כי העולם הערבי כולו הבין שארגון הטרור חמאס הוא זה שהורס את רצועת עזה ומחסל כל סיכוי של עתיד טוב לעזתים".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר: "האמת נחשפה, החמאס משתמש בילדי עזה כמגנים אנושיים. אין גבול לציניות והאכזריות של החמאס שמנצל את בתי הספר של האו"ם לפעילות טרור רצחנית. במקום לחנך את ילדי עזה, בתי הספר של אונר"א הפכו לבסיסי טרור להוצאת פיגועים נגד ילדי ישראל".

דנון קרא למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון להתערב באופן מיידי ולהגביר את הפיקוח על פעילות אונר"א לאור גילויי קשרים בין אונר"א לחמאס בחודשים האחרונים. "האו"ם צריך לפעול באופן מיידי כדי להבטיח שמתקני האו"ם לא משמשים כמגנים לתשתיות הטרור של החמאס", מסר.