נתניהו: "האמת והצדק ניצחו"

רה"מ התייחס לפסיקת בית המשפט ולפיה העיתונאי יגאל סרנה ישלם לו. "האמת והצדק ניצחו את מסע הציד שמתנהל נגדנו כבר למעלה מ-20 שנה".

ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ז

נתניהו
נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להכרעת בית המשפט ולפיה העיתונאי יגאל סרנה לשלם לו ולרעייתו מאה אלף שקלים לאחר שסרנה טען בדף הפייסבוק שלו כי שיירת ראש הממשלה נאלצה לעצור בצידי כביש 1 בשל ויכוח בין בני הזוג נתניהו.

בית משפט השלום בתל אביב קיבל את תביעת הדיבה שהגישו נתניהו ורעייתו נגד סרנה. השופט קבע כי סרנה יפצה את ראש הממשלה ב-60 אלף ש"ח ואת רעייתו ב-40 אלף ש"ח. בנוסף חויב סרנה בתשלום שכר טרחת עורכי דינם של בני הזוג, בסך 15 אלף ש"ח.

''האמת והצדק ניצחו היום את מסע הציד האינסופי שמתנהל נגדי, נגד רעייתי ונגד משפחתי כבר למעלה מ-20 שנה", כתב נתניהו בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, ''לו היינו תובעים את כל מי שמוציא את דיבתנו, היינו מגיעים בכל יום אל בית המשפט. אבל יש לי מדינה לנהל ורעייתי עוסקת בפעילות ציבורית ועובדת כפסיכולוגית חינוכית בשירות העירוני בירושלים.

''באחד המקרים הבודדים בהם מצאנו את הזמן להגן על שמנו הטוב ולהגיש תביעה נגד עוד שקר שמתפרסם נגדנו - בית המשפט חשף את השיטה והכריע בעד האמת''.

נתניהו הוסיף, ''בשמי ובשם רעייתי אני מבקש להודות לכם על התמיכה שלכם. אנו שואבים מכם כוח ועידוד רב. בזכותכם אנו מצליחים לעמוד מול מסע השקרים וההכפשות. האמת ניצחה היום - והיא תמשיך לנצח!'', הבטיח.

נזכיר כי הרקע לתביעה הוא פוסט שפרסם סרנה בפייסבוק בחודש מרץ 2016, בו נכתבו בין היתר הדברים הבאים, "...כשבלילה (מעשה שהיה) נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגנים ורכבים ונפלט ממנה בחושך, אל כביש 1, בצעקות, גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אישה אחת לא רוצה שהוא ישאר אתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה, זה חלק מהחיים...".

העיתונאי יגאל סרנה מסר מנגד כי בכוונתו לערער על פסק הדין. "זה פסק דין צפוי בימים אפלים אלה. אך זו רק תחילת המאבק בתביעת ההשתקה, בשתיקת מערך האבטחה ובהשתקה הכללית שיורדת עלינו. אנו בדרך לערכאה הבאה", כתב.