"ליברמן שותף בהקמת מדינה פלסטינית"

פורום עוטף ירושלים מפנה את הקמפיין החדש נגד שר הביטחון. "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת בנייה בלתי חוקית על כביש מספר 1".

ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ז

אשם? ליברמן
אשם? ליברמן
צילום: פלאש 90

"פורום עוטף ירושלים" מפנה אצבע מאשימה כלפי שר הביטחון אביגדור ליברמן, בעקבות אוזלת היד בטיפול בבניה הפלסטינית הבלתי חוקית בעוטף ירושלים.

בפורום יחלו בימים הקרובים בקמפיין נגד ליברמן. הקמפיין הושק הבוקר והוא יאפשר לציבור לשלוח בלחיצת עכבר מייל לגורמים הרלוונטים במשרד הביטחון, להתעדכן בנעשה בשטח ובכך להפעיל לחץ על מקבלי ומבצעי המדיניות.

במהלך השבוע אף יצטרף לאתר שעון עצר אשר יחל לספור לשר הביטחון את הזמן שעובר עד אשר יחל לפעול באופן מעשי להעברת המאחזים לקיבועים. את אירוע הפעלת השעון יקיימו מול ביתו בנוקדים.
במהלך הקמפיין שיתנהל בחודשים הקרובים יסומן שר הביטחון אביגדור ליברמן כאחראי הישיר להריסת המאחזים הבדואים בגזרת אדומים והעתקתם לפתרונות הקיבוע שהכינה מדינת ישראל.

יש לציין כי לראשונה מאז החלו בניית המאחזים הבלתי חוקיים בגזרת אדומים על ציר כביש 1 בין ירושלים לים המלח, הסתיימה שנת 2016 בבלימה מוחלטת של הבניה ואף ירידה של מבנים בשטח.

כעת מצפים בפורום כי לאור המציאות החדשה בשטח יפעל שר הביטחון מיידית בתוקף סמכותו לפנות את המאחזים לאתרי הקבע שהוכנו עבורם ע״י המדינה בסמוך לאבו-דיס ויריחו.

בפורום עוטף ירושלים מסרו: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת בנייה בלתי חוקית על כביש מספר 1, כאשר המבנים המהווים מפגע ביטחוני וסביבתי. השעון מתקתק, ככל שהזמן עובד ושר הביטחון אינו מורה על הריסת מבני הטרור, הוא שותף בהקמת מדינה פלסטינית. אנו דורשים משר הביטחון, סלק את מאחזי הטרור, השב את השטח לריבונות ישראל והשלם את תכנית הקיבוע של האוכלוסיה הבדואית-פלסטינית לאזורים שיועדו והוכנו עבורם״.