טראמפ העמיק יחסי המודיעין עם ישראל

שר התחבורה ישראל כץ: תחת הנחיית הנשיא טראמפ העמיקו והתרחבו יחסי המודיעין בין ארצות הברית לבין ישראל, ובהחלט יש שיתוף פעולה.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ז

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר המודיעין והתחבורה ישראל כץ (הליכוד) התייחס הבוקר (שלישי) לדיווח ב"ניו יורק טיימס" ולפיו טראמפ חשף בפגישתו עם שר החוץ של רוסיה כי ישראל הצליחה לחדור למחשבים של ארגון הטרור דאעש.

"כל העיסוקים האלה, בין אם הם נכונים ובין אם לא, הם לא תורמים לעניין", קבע כץ בראיון לגלי צה''ל.

''אני יכול לומר שדווקא תחת הנחיית הנשיא טראמפ העמיקו והתרחבו יחסי המודיעין בין ארצות הברית לבין ישראל, ובהחלט יש שיתוף פעולה", סיפר השר.

כאמור, העיתון ''ניו יורק טיימס'' דיווח כי המידע שהדליף הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לרוסים, נוגע לחדירה ישראלית למחשבי היחידה לייצור פצצות של ארגון הטרור דאעש.

על פי המידע שהדליף טראמפ לשר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, בחדירה למחשבי דאעש נחשפה תכנית הארגון להפיל מטוסים באמצעות פצצות המוטמנות במחשבים ניידים.

בחודש שעבר התייחס טראמפ לעובדה שמסר מידע מסווג לשר החוץ של רוסיה וצייץ בחשבון הטוויטר שלו, "כנשיא רציתי לחלוק עובדות עם רוסיה, בפגישה פתוחה, מעשה שיש לי זכות מלאה לעשות".

לדבריו, המידע שחלק עם שר החוץ הרוסי קשור למאבק בטרור ולביטחון האווירי. "אני רוצה שרוסיה תגביר משמעותית את המאבק שלה בדאעש ובטרור".