הונגריה
91 מיליון יורו ל"מכביה האירופית"

ממשלת הונגריה הודיעה כי תקציב סכום של 30 מיליארד פורינט (90.7 מיליון יורו) לאירוח משחקי המכביה האירופית בבודפשט בשנת 2019.

ניסן צור , י"ט בסיון תשע"ז

 בודפשט
בודפשט
צילום: Yossi Zamir/Flash90

על פי הודעת ממשלת הונגריה, היא תקציב סכום עתק של כמעט 91 מיליארד יורו על מנת להקים מתקנים שישמשו את הספורטאים היהודיים מכל רחבי אירופה שיגיעו לקחת חלק במשחקי ה"מכביה האירופית" שיתקיימו בשנת 2019 בבודפשט בירת הונגריה.

הפרוייקטים להקמת האיצטדיונים השונים והכנת התשתיות לקראת ה"מכביה האירופית" יהיו תחת פיקוחו של שר הפיתוח והתשתיות בממשלת הונגריה מיקלוש סשטק.

משחקי ה"מכביה האירופית" מתקיימים מדי ארבע שנים, שנתיים לאחר המכביה המתקיימת בישראל. האירוע זכה לכינוי "האולימפיאדה היהודית" מאחר ולוקחים בו חלק אלפי ספורטאים יהודים מכל רחבי אירופה המתכנסים מדי ארבע שנים על מנת להתחרות במגוון מקצועות.

בשנת 2015 התארחה "המכביה האירופית" בברלין, שם התקיימו מרבית התחרויות באיצטדיון "ברלין פארק" שאירח בשנת 1936 את האולימפיאדה העולמית תחת השלטון הנאצי.

בודפשט התחרתה עם העיר באזל משוויצריה על הזכות לארח את משחקי המכביה האירופית בשנת 2019. על פי ההערכות אמורים להגיע לבירת הונגריה 3000 ספורטאים יהודיים מלפחות 40 מדינות שונות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il