מפלגת העבודה: נדחו עתירות דיין וגבאי

"ספר הבוחרים מייצג נאמנה את חברי המפלגה", כך קובע המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה ודוחה את עתירות אבי גבאי ודינה דיין.

שמעון כהן , כ' בסיון תשע"ז

מפלגת העבודה. הכול בסדר
מפלגת העבודה. הכול בסדר
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

המוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה דחה הבוקר (רביעי) את העתירות של המועמדים בבחירות הפנימיות לראשות המפלגה, דינה דיין ואבי גבאי.

המוסד קבע באופן סופי כי "ספר הבוחרים מייצג נאמנה את חברי המפלגה וכי רכבת הבחירות נמצאת בדרכה על היעד הסופי, יום הבחירות שיערך ב-4.7.17".

מזכ"ל מפלגת העבודה, ערן חרמוני, התייחס לתשובת המוסד ואמר: "אנחנו מברכים על החלטת המוסד ומכבדים אותה. מטה המפלגה ביחד עם וועדת הבחירות מבצעים את כל ההיערכות הנדרשת ומתכוננים למועד פתיחת הקלפיות על מנת שיום הבחירות יעבור בצורה החיובית והמיטבית הן עבור קהל הבוחרים והן עבור המועמדים".

"לא נותר לי אלא לאחל בהצלחה לכל המועמדים במירוץ. זו גם ההזדמנות לקרוא לכל אלפי חברי וחברות המפלגה לבוא, להצביע ולבחור את נציגם לראשות המפלגה", חתם חרמוני את דבריו.

נזכיר כי עתירתה של דיין התייחסה לטענות של פריצה ממוחשבת ושיבוש ספר הבוחרים של מפלגת העבודה באמצעות הוספת/גריעת בוחרים. עתירתו של אבי גבאי התמקדה בחשד לפיו התפקדויותיהם של מספר רב של חברים בוצעה ושולמה על ידי אותו כרטיס אשראי, עובדה המעלה חשד להתפקדות בלתי חוקית, אולם כאמור שתי העתירות נדחו.