האיש שירה ברפובליקנים: "טראמפ בוגד"

ניסיון התנקשות פוליטי המוני? האיש שירה בחברי קונגרס הוא תומך של ברני סנדרס שכינה את דונלד טראמפ "מפלצת" והזדהה כתומך סנדרס.

גיא כהן , כ' בסיון תשע"ז

שוטרים בזירת האירוע
שוטרים בזירת האירוע
צילום: רויטרס

ניסיון התנקשות פוליטי המוני? האיש שירה בחברי קונגרס הוא תומך של ברני סנדרס שכינה את דונלד טראמפ "בוגד" בחשבון הפייסבוק שלו והזדהה כתומך סנדרס. כך דיווח ה-Daily Caller.

היורה זוהה כג'יימס הוג'קינסון, בן 66 מאילינוי. כך מסרה סוכנות הידיעות AP מפי גורם רשמי.

הסנטור הרפובליקני רנד פול (קנטקי), שנכח בזירת הירי בווירג'יניה הבוקר, אמר ש"כולם ודאי היו מתים" אלמלי היו לחבר הקונגרס סטיב סקליס מאבטחים שנטרלו את היורה. המדובר בצוות ממשטרת גבעת הקפיטול.

סקליס נפצע בירך מירי וככל הנראה היה המטרה הראשונית של היורה. ארבעה בני אדם נפצעו באירוע. אלה כוללים את סקליס, עוזר פוליטי בשם זאק בארת' שכנראה נורה בחזה ודווח כי מצבו התייצב והוא צפוי להישאר בחיים, שוטרת מאבטחת שנורתה בכף הרגל, ושוטר נוסף שנפגע מנתז. היורה נפצע וישנו גם דיווח לפיו הוא נהרג.

"הסיבה היחידה שהם היו שם היא שהיה איתנו חבר הנהגה בקבוצה", אמר – כאשר כוונתו לסקליס, שהינו מצליף הרוב בבית הנבחרים ולכן נחשב לחבר בהנהגה הבכירה של המפלגה הרפובליקנית. "למרבה הצער, הוא נפגע", אמר פול, "אבל בנוסף לכך, מעצם היותו שם הוא כנראה הציל את חייהם של כולם".

חבר בית הנבחרים רון דסנטיס (רפובליקני מפלורידה) תיאר מפגש "מאוד מוזר" עם אדם שניגש אליו כמה דקות לפני תחילת הירי. דסנטיס סיפר שהוא וחבר קונגרס אחר היו בדרכם למכוניותיהם כאשר האיש ניגש אליהם ושאל אותם אם השחקנים על מגרש הבייסבול שייכים למפלגה הדמוקרטית או הרפובליקנית.

באותו רגע, האיש לא נשא כלי נשק כלשהו, אולם הירי התחיל כאמור כמה דקות לאחר מכן מאותו מיקום, בערך, ממנו ניגש אליו האיש, ודסנטיס התרשם שבהחלט ייתכן שמדובר ביורה.

חבר הקונגרס ביל ג'ונסון אמר שראה איש שנכנס ויצא ממכונית מסחרית ובדיעבד, ייתכן שהיה חשוד. מדובר לדבריו באדם לבן שלבש סרבל לבן.