"מכירת חיסול מבישה בוועדת הכספים"

ח"כ יאיר לפיד תקף את הקואליציה: "בליל התקציב האחרון ישבו חברי הכנסת של הקואליציה והעיפו מיליונים אחד לכיוון השני".

חזקי ברוך , כ"א בסיון תשע"ז

לפיד
לפיד
Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' ח''כ יאיר לפיד השתתף היום (חמישי) בכנס ראשי מועצות וסגניהם שנערך ברמת הגולן, ובמהלכו הדגיש לפיד את מקומה המרכזי של החקלאות במדינת ישראל ואת המחויבות של המדינה לתקצב ולשלב חדשנות שתזניק אותה קדימה.

לפיד עדכן את המשתתפים על התוכנית שמגבשת 'יש עתיד' לקידום החקלאות וקרא להם לפעול יחד כדי להוביל מהלכים לחיזוק החקלאות והפריפריה.

"הורדת יוקר המחיה היא הכרחית. יש פה דור שלם שקורס תחת המחירים. דור שלם שהשכר שלו נשחק במשך יותר מעשור. אנחנו חייבים להוריד את יוקר המחיה, אבל לא במחיר של הרס מגזרים שלמים והרס תעשיות שלמות", אמר לפיד.

לדבריו, החקלאות היא ענף כלכלי אבל היא לא רק כלכלה. ''חקלאות זה גם ביטחון, זה גם האתוס הלאומי שלנו, אלו הערכים שאנחנו רוצים להביא לדור הפלייסטיישן והספינר''.

לפיד הדגיש את החשיבות בשילוב חדשנות גם בחקלאות כדי להזניק אותה קדימה: "יש עתיד הניחה על השולחן הלאומי את תכנית 7 הנקודות שלנו לעתידה של המדינה. חלק מהתכנית הזו עוסק בעקרון של 'כלכלה מבוססת חדשנות'. אין נושא, אין תחום, שבו החדשנות הישראלית לא יכולה לקחת את התעשיות שלנו קדימה. צריך שתהיה מדיניות כוללת. צריך שתהיה תפיסת עולם שהיא תכנית עבודה, ותכנית עבודה שהיא תפיסת עולם''.

ח"כ לפיד מתח ביקורת על הממשלה, "בליל התקציב האחרון הייתה בוועדת הכספים מכירת חיסול מהסוג שמבייש אפילו את אלה שכבר לא יודעים להתבייש. ישבו שם חברי הכנסת של הקואליציה והעיפו מיליונים אחד לכיוון השני. 80 מיליון לגפני, 40 מיליון למיקי זוהר, 10 מיליון לאורן חזן. רק בדבר אחד קיצצו: בתקציב הרשות הלאומית לחדשנות. מה שנקרא 'המדען הראשי'.

''החלק המתסכל, המכעיס, הוא שיש כסף. רק שבמקום לבנות תכניות לתשתיות לאומיות, במקום כלכלה שיש מאחוריה תפיסת עולם, הם לקחו את הכסף וחילקו אותו אחד לשני בהסכמים קואליציוניים''.

שר האוצר לשעבר סיפר כי מפלגת 'יש עתיד' מגבשת בימים אלו, יחד עם ראשי המועצות שהצטרפו למפלגה, את התכנית לקידום חקלאות ישראלית-חדשנית. ''לא מזמן הצטרפו ל'יש עתיד' שבעה ראשי מועצות מקומיות, חלק מהם יושבים כאן. הם מביאים לשולחן הרבה שכל וניסיון וידע. יחד איתם הקמנו צוותי עבודה שנועדו לטפל בקידום הפריפריה ובקידום החקלאות הישראלית'', אמר.