מוסלמים נגד הטרור

בגרמניה יתקיים מצעד של מוסלמים המתנגדים לטרור, ובאוסטריה חתמו 300 אימאמים על מכתב המתייג את דעאש כ"כבשה השחורה של האיסלם".

ניסן צור , כ"ב בסיון תשע"ז

מוסלמים בלונדון
מוסלמים בלונדון
צילום: רויטרס

גם לחלק מהמוסלמים באירופה נמאס ממתקפות הטרור. בעיר קלן בגרמניה יתקיים בשבת מצעד של ארגונים מוסלמיים נגד הטרור האיסלמי תחת הכותרת "לא איתנו".

על פי מארגני המצעד, אמורים לקחת בו חלק לפחות 10,000 מוסלמים המתגוררים בגרמניה שיפגינו נגד פעולות הטרור של קיצוניים מוסלמים.

"המתקפות המתבצעות על ידי אנשים המצדיקים את מעשיהם על ידי האיסלם, ללא הצדקה, הולכות וגוברות. האמונה שלנו מנוצלת לרעה, מזדהמת, נעלבת ומעוותת אל משהו שלא ניתן לזהותו. חבותנו לעמוד מול הטרוריסטים", נכתב באתר המועצה המרכזית של המוסלמים בגרמניה, המארגנת את מצעד המחאה.

איימן אייזיק, ראש המועצה המרכזית של המוסלמים, אמר כי "אנו חייבים לצאת לרחובות ולהצביע על כך שאנו נלחמים על האחדות של החברה שלנו ומגנים את הקיצוניות. אני קורא לכל המוסלמים בגרמניה להגיע למצעד ולקחת בו חלק".

עם זאת, ישנם גם ארגונים מוסלמים בגרמניה המתנגדים למצעד המחאה נגד הטרור. האיחוד הטורקי-איסלמי נגד טרור, הכולל 900 קהילות מוסלמיות ברחבי גרמניה, הביע את התנגדותו לקיום המצעד וקרא לחבריו שלא לקחת בו חלק.

ראשי הארגון אמרו כי "הקריאות להפגנות מוסלמיות נגד טרור מסמנות את המוסלמים ומחטיאות את המטרה. הן מגדירות את הטרור רק כקשור למוסלמים, לקהילות ולמסגדים שלהם. כל האנשים נושאים באחריות למלחמה בטרור, לא רק המוסלמים. זוהי דרך שגויה ואיתות שגוי לאחריות בלעדית של המוסלמים לטרור".

גם באוסטריה יצאו מנהיגי הקהילה המוסלמית נגד הטרור. למעלה מ-300 אימאמים חתמו על עצומה המכנה את דעאש "הכבשה השחורה של האיסלם" ומגנה את הטרור המוסלמי.

ראשי הקהילה האיסלמית של אוסטריה חתמו יחד עם מאות האימאמים על העצומה נגד "קיצוניות, אלימות וטרור", בה נכתב כי "הזוועות שמבצעים הטרוריסטים של דעאש מנוגדות לאיסלם ויש לכנות אותן בחומרה הרבה ביותר. הטרוריסטים האלו מנצלים לרעה את דת האיסלם שוחרת השלום על מנת להגיע למטרות הפוליטיות שלהם".

למעלה מ-180 אימאמים שחתמו על המסמך גם התייצבו מחות לאחד המסגדים הגדולים בוינה שם החזיקו שלט שקרא "מאוחדים נגד הקיצוניות והטרור".

נשיא הקהילה המוסלמית באוסטריה, איברהים אולגון, אמר כי "דת שמייצגת שלום אינה יכולה להיות בעלת אופי קיצוני או טרוריסטי. הפעולות של הקיצונים האלימים מזהמות את האמונה האיסלמית. אנו, האימאמים באוסטריה, נמשיך לעשות ככל יכולתנו על מנת לקיים דו קיום של שלום. שום דבר לא יעצור אותנו מלהשתמש בעצמנו עבור שלום, חירות צדק ושוויון הזדמנויות לגברים ונשים".