קוטלר בהשוואה מקוממת

אושרת קוטלר במונולוג הזוי: ערכה השוואה בין המחבלים שרצחו את הדס מלכא לבין מקרים אחרים של רצח נשים.

גיל רונן , כ"ג בסיון תשע"ז

אושרת קוטלר
אושרת קוטלר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מגישת מהדורת חדשות השבת בערוץ 10, אושרת קוטלר שידרה במוצאי שבת מונולוג הזוי, בו ערכה השוואה בין המחבלים שרצחו את שוטרת מג"ב, רס"ר הדס מלכא הי"ד, בערב שבת, לבין ארבעה מקרים אחרים של רצח נשים שאירעו באחרונה.

קוטלר טענה כי מלבד מלכא, עוד ארבע נשים נרצחו בשבוע האחרון ע"י "מחבלים" והבהירה כי היא מתכוונת לגברים באופן כללי. עוד טענה כי 14 נשים נרצחו ע"י בני זוג מתחילת השנה.

ההשוואה המקוממת היא אופיינית לחברות כת הפמיניזם הרדיקלי, שרואות בנשים את "העם" שלהן וב"פטריארכיה" הגברית את האויב שלהן.

גם השימוש במספרים מצוצים מהאצבע אופייני לחברות הכת. כאשר בודקים את המקרים שקוטלר מתייחסת אליהם, מתברר כי רק לגבי אחד מהם (רצח מיה גורן) משוכנעת המשטרה כי הרצח בוצע ע"י בן זוג.

במקרה השני – רצח אודליה בכר – הערכת המשטרה הראשונית היתה שהשניים התאבדו יחדיו אולם כעת המשטרה נוטה להעריך שבן זוגה רצח אותה והתאבד רק כעבור זמן.

מקרה שלישי – רצח הנרייטה קרא – הוא מקרה קלאסי של "רצח על רקע כבוד המשפחה" במגזר הערבי, וככל הנראה הוזמן ע"י שני הוריה של קרא.

במקרה הרביעי – רצח דליה ברוך – מדובר ככל הנראה בהחלטה משותפת של בני זוג להתאבד, בשל בעיות רפואיות מהן סבלו. להערכת המשטרה, הבעל מילא אחר בקשתה של רעייתו והרג אותה, ולאחר מכן ניסה להתאבד.

באשר לטענה שמתחילת השנה נרצחו 14 נשים ע"י בני זוג: לפי אתר "הארץ", העוקב אחר כל אחד מהמקרים הללו, מספר הנשים שנרצחו ע"י בני זוג ובני זוג לשעבר מתחילת השנה הוא שש.

בנוסף, היה השנה לפחות מקרה אחד שבו אישה רצחה גבר.

נציין כי המתקפה התקשורתית בנושא רציחות נשים מלווה בהפגנות שנערכות הערב בתל אביב ובמקומות אחרים בארץ, ומטרתן ללחוץ על השר לביטחון פנים להציג מחר בוועדת שרים חוק שיאפשר להצמיד אזיק אלקטרוני למי שנקבע לגביו כי הפר צו הרחקה. החוק מוצג ע"י ארגוני הנשים כחוק שמיועד לשימוש רק נגד גברים.

ח"כ יעל גרמן טענה בהפגנה בתל אביב כי 17 נשים נרצחו מתחילת השנה, וגם בתוכניתה של לוסי אהריש נטען כי 17 נשים נרצחו. כאמור – דיוק במספרים אינו הצד החזק של הפמיניסטיות הרדיקליות.

הכותב מכהן גם כיו"ר תנועת המשפחה