נתניהו:
''מרכינים ראש ומצדיעים להדס"

רה"מ ורעייתו הגיעו לגבעת עזר כדי לנחם את משפחתה של הדס מלכא שנרצחה בפיגוע בי-ם. "משפחה מופלאה, עם אהבה שורשית לארץ ולמדינה".

יוני קמפינסקי , כ"ד בסיון תשע"ז

נתניהו ורעייתו בבית משפחת מלכא
נתניהו ורעייתו בבית משפחת מלכא
צילום: קובי גדעון, לע"מטוען....

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו הערב (ראשון) לניחום אבלים אצל משפחתה של הדס מלכא הי"ד, לוחמת משמר הגבול שנרצחה בפיגוע שאירע ביום שישי בירושלים.

''ראינו עכשיו משפחה מופלאה, עם אהבה שורשית לארץ ולמדינה", אמר נתניהו. "ברור באיזה שדה הדס צמחה, היא הילדה של כולנו, הגיבורה של כולנו. אביה אמר שהדס אמרה אם אנחנו לא שם אין לנו ברירה, ואני אומר שבלי הצעירות והצעירים האלה אין לנו מדינה. אנחנו מרכינים ראש ומצדיעים לה".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיע גם הוא לביקור תנחומים בבית משפחת מלכא בגבעת עזר, וסיפר לאחר מכן ''הלב נשבר לשמוע את הוריה ואחיה של הדס ז״ל מספרים על שמחת החיים שהיתה לה, האומץ והאמונה בחשיבות משימתה''.

דוד מלכא, אביה של הדס הי"ד, ספד לבתו בהצהרה מיוחדת שמסר מוקדם יותר לכלי התקשורת.

"הדס הטביעה חותם לדורות", אמר האב, "יש אנשים שהטביעו חותם בעם היהודי ובמדינת ישראל. מרביתם עשו זאת בשנות חיים ארוכות, אבל הדס שלנו כל כך צעירה, הטבעת חותם של אהבת העם והמדינה, במסירות נפש וגבורה גדולה.

"זכינו לגדל ילדה מדהימה במשך 23 שנים. גדלת בבית של ערכים ושל אהבה. הערצנו אותך על מי שאת, על ההישגיות שלך טוב הלב שלך, הסובלנות, החוכמה, כושר המנהיגות ושמחת החיים שאפיינו אותך. עד שמחבל שפל ונתעב רצח אותך ולקח אותך. יחד עם כל השאיפות שלך לטייל בעולם ולהקים משפחה בישראל".

האב השכול הוסיף, "אנחנו גאים בך שנלחמת בדרכך ונאבקת לעבור מתפקיד פקידותי לתפקיד קרבי", הוסיף האב. "בתי היקרה, תחסרי לנו בארוחת השבת, בחגים ומועדים, תחסרי לאחים ולאחיות ולי ולאימא. תשמרי עלינו מלמעלה, נזכור אותך לעד".