הזמרת אופירה יוספי הלכה לעולמה

יוספי הלכה לעולמה בגיל 53 לאחר מאבק במחלת הסרטן.

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: thinkstock‏

הזמרת אופירה יוספי הלכה לעולמה היום (ראשון) בגיל 53 לאחר מאבק במחלת הסרטן.

אופירה היתה חברה בצמד הפופ ''האחיות יוספי'' יחד עם אחותה רוית, שאחראי לכמה להיטים בראשית שנות התשעים כמו "לשמוח ולרקוד", "כל אחד יכול" ו-"טיפ טיפ טופ".

האחיות יוספי הן האחייניות של הזמרת עפרה חזה. אופירה, הבוגרת מבין השתיים, שירתה בלהקת חיל החינוך ולאחר שירותה הצבאי הופיעה בלהקת הייצוג של הפסטיבל החסידי. כמו כן הייתה זמרת הליווי של דני סנדרסון.

האחיות החלו לעבוד ולהופיע יחד בשנת 1989. בתחרות הקדם אירוויזיון באותה שנה הופיעו בשיר הפופ הקצבי "לשמוח ולרקוד", שדורג במקום השלישי בתחרות. בהמשך הוציאו השתיים את השירים "כל אחד יכול", "טיפ טיפ טופ (מלצרית)" ו"אלוהים", שזכו להצלחה במצעדי הלהיטים. בנוסף הוציאו חידוש לשיר "יום יבוא", לצידו של בשן, עבור ההצגה "אל תקרא לי שחור".

בסוף שנות השמונים יצא אלבומן היחיד שנקרא בפשטות "אופירה ורוית יוספי". לצד השירים שהצליחו במצעדים, נכללה באלבום רצועה בשם "מעורב תימני", מחרוזת שירים בסגנון יהדות תימן.

בשנת 1990 הוזמנו האחיות להקליט שירים בגרמניה, אך בפרוץ מלחמת המפרץ חזרו האחיות לישראל והשירים לא הוקלטו מעולם. באותה השנה הן השתתפו לצד אייל גפן ושלישיית הופה היי במופע "הופה היי". גם בשנת 1991 הן שיתפו פעולה עם השלישייה, לצד מוני מושונוב, שלמה בראבא וגידי גוב, במופע שנקרא "זהו הופה".

בהמשך 1991 התפרק צמד האחיות, וכל אחת פנתה לקריירה עצמאית. רוית פרשה מעולם המוזיקה, ומשנת 2007 היא חיה עם משפחתה במקסיקו.

אופירה המשיכה בקריירה מוזיקלית והוציאה אלבום סולו משלה בשם "לא שחורה לא לבנה", בהפקת בשן ובלחנים של יורם צדוק. היא חזרה והופיעה בתחרות קדם אירוויזיון 1991, עם השיר "עולם" שזכה במקום השביעי, והפך לשירה המוכר ביותר. בהמשך הקליטה עם דני רובס את הדואט "מכתב קטן" לאלבומו "ככה אני אוהב", הופיעה בתוכנית הטלוויזיה "לילה גוב" וביצעה עם גידי גוב את השיר "היה או לא היה".

לאורך השנים הקליטה אופירה מספר ג'ינגלים ותשדירי בחירות, וכן קולות רקע לזמרים אחרים ועבדה בתיאטרון הסמטה.