הפורעים שוחררו בתוך מספר שעות

המשטרה עצרה פורעים ערבים שתקפו באבנים קבוצת יהודים שעלו להר הבית, אך שחררה אותם לאחר מספר שעות בלבד.

ידידיה בן אור , כ"ה בסיון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: דוברות המשטרה

ארבעה פורעים ערבים שנעצרו בשבוע שעבר לאחר שהשליכו אבנים לעבר יהודים שסיירו בהר הבית, ואף פצעו את אחד היהודים, שוחררו מספר שעות לאחר המעצר.

הסיפור התרחש בשבוע שעבר, בעת שקבוצת יהודים סיירה בהר הבית. במהלך הסיור תקפו פורעים ערבים את חברי הקבוצה, כאשר אחד מחברי הקבוצה נפגע באורח קל.

המשטרה פעלה ואיתרה ארבעה חשודים, ערבים תושבי יהודה ושומרון שקבלו אישור מיוחד להגיע להר הבית לרגל חודש הרמדאן. החשודים נעצרו על ידי המשטרה והובאו לחקירה במרחב דוד. אך כאמור למרבה הפלא, בסיומה של החקירה שוחררו ארבעת העצורים לשטחי הרשות ונמנעה מהם הכניסה לישראל.

עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו המייצג את היהודים שהותקפו באבנים שלח מכתב בהול למשטרת ישראל.

"מרשיי עלו בקבוצה של 11 איש להר הבית. בחלק הדרומי של הר הבית החלו להיזרק לעברם אבנים ושאר חפצים מכיוון כיפת הסלע. מרשיי ונוכחים נוספים נפגעו מהאבנים ולמרבה הנס לא נזקקו להתפנות לטיפול רפואי בבית החולים", פותח בלייכר את מכתבו.

"פורסם ע"י דוברות המשטרה על מעצר 4 חשודים תושבי השטחים אשר היו מעורבים באירוע הנ"ל בהודעה נאמר כי החשודים שוחררו בתנאים. שחרור החשודים הינו דבר תמוהה ביותר מאחר שמדובר באירוע חמור ביותר במקום רגיש ביותר", ממשיך בלייכר.

בלייכר מזכיר את התנהלות המשטרה בתיקים דומים. "פעמים רבות באירועים אחרים של זריקות אבנים המשטרה מבקשת מעצר עד תום ההליכים. תמוה הדבר מדוע חשודים אשר מהווים סכנה לציבור משוחררים סמוך לאחר האירוע בו הם נחשדים. חזקה כי חשודים אלו שניצלו מחווה ואת היתר כניסה להר הבית כדי ללבות שם מהומה ולתקוף אזרחים לא יהססו לחזור על מעשים אלו וקשים מאלה אף במקומות אחרים. מה עוד שמדובר בחשודים תושבי השטחים מה שמקשה על המשטרה להזמינם לחקירות או לדיונים במשפטם", הוסיף.