סגירת הפנימייה הקד"צ
הרב דרוקמן: אני נדהם

"במדינת ישראל אחרי 70 שנה רוצים לקפח את הנוער הדתי. מה קורה כאן? אינני מבין. ירו חץ, ומסמנים אחר כך את המטרה", אמר הרב.

חזקי ברוך , כ"ה בסיון תשע"ז

חילול ה'. הרב דרוקמן
חילול ה'. הרב דרוקמן
לשכת הרב דרוקמןטוען....

ועדת חוץ וביטחון של הכנסת קיימה הבוקר (שני) דיון מעקב בסוגיית עתיד הפנימיות הצבאיות לפיקוד, בבית הספר הריאלי ובישיבת אור עציון.

לפני כשנה החליט שר הביטחון אביגדור ליברמן לסגור את הפנימייה הצבאית 'אור עציון' ומאידך להשאיר על כנה את הפנימייה הצבאית החילונית בחיפה.

ההחלטה עוררה ביקורת גדולה בציונות הדתית נגד החלטת שר הביטחון ומשרד הביטחון. בישיבת הוועדה הבוקר השתתפו בין השאר סגנית ראש אכ"א תא''ל מירב קירשנר ונציגי משרד הביטחון.

במהלך הישיבה תקפו חברי הוועדה, בהם יו"ר הוועדה אבי דיכטר, חבר הכנסת מוטי יוגב וחברת הכנסת שולי מועלם את נציגי משרד ביטחון על חוסר האיזון, לדבריהם, בין ההחלטה לסגור את הפנימייה הדתית ולהשאיר את הפנימייה החילונית.

יוגב טען בדיון "איש לא בדק כראוי את הנתונים, איש לא ישב לבדוק כיצד ניתן לייעל במקום לסגור, הנתונים שמציג משרד הביטחון הם בושה. הוועדה הזו רגילה לוועדות ענייניות ולא פוליטיות, ובדרך כלל אני בצד שמגן על צה"ל. כך היה בתקציב צה"ל וכך היה בשלל נושאים. אבל, לא יתכן שצה"ל מופיע בוועדה עם נתונים מעוותים, ללא חשיבה וללא חלופות. צה"ל תמיד ניחן ביצירתיות, איפה כל זה נעלם?

''אסור שמערכת הביטחון תעשה עבודה כל כך לא רצינית, זה פשוט עצוב", הוסיף ח''כ יוגב. "אנחנו מחנכים למסירות ולשליחות, וזו המטרה של הפנימייה, חייבים להפוך את ההחלטה על פיה, לטובת מדינת ישראל".

ראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן, הוסיף "אני לא נכנס למספרים. אני פשוט נדהם מעצם העניין, במדינת ישראל אחרי 70 שנה, לא נעים לומר, רוצים לקפח את הנוער הדתי. מה קורה כאן? אינני מבין. ירו חץ, ומסמנים אחר כך את המטרה.

''איש לא בדק, וזו החלטה שרירותית לחלוטין. זהו עוול לא צודק, מה קורה כאן? אתם בעצמכם, אנשי משרד הביטחון, יודעים שזה עוול. רציתם לסגור את שתיהן? נניח. אבל זה עניין פוליטי, לסגור רק את הפנימייה הדתית".

ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני) הוסיף, "זהו מוסד חשוב. אני נגד ההחלטה לסגור את הפנימייה. זהו מקום ערכי וחשוב ממדרגה ראשונה. אני רוצה לשמוע חלופות לקיום אור עציון".