"הקוד האתי הוא לא עשרת הדיברות"

השר בנט התייחס לקוד האתי באקדמיה, "הנחת טיוטת הקוד האתי היא נקודת פתיחה לדיאלוג, זהו חלק מתהליך לנסות ולבנות הסכמה רחבה בנושא".

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ז

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יוסי זליגר

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (שני) לקוד האתי באקדמיה שחיבר פרופ' אסא כשר ואמר "הקוד האתי הוא לא עשרת הדיברות".

בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה של המכון הישראלי לדמוקרטיה הוסיף בנט "יחד עם זאת אין עוד קוד בעולם שבנוי על כל כך הרבה ויכוחים. הנחת טיוטת הקוד האתי היא נקודת פתיחה לדיאלוג, זהו חלק מתהליך לנסות ולבנות הסכמה רחבה בנושא".

בנט אמר בכנס כי הקו המנחה בשנתיים הקרובות במערכת החינוך יהיה חינוך ליזמות. "קיים חוסר מתאם עמוק בין מה שאנחנו בונים בדמות הבוגר במערכת החינוך הישראלית לבין מה שבפועל צריך. זה לא סוד שילדה שנכנסת לכיתה א' היום - כשהיא תצא לשוק עבודה – רוב מקומות העבודה שקיימים היום כבר לא יהיו, ומקצועות חדשים ייוולדו".

"בשלב הראשון – נצמצם את היקף החומר הנלמד ונפנה 30 אחוז מהזמן ללמידה אקטיבית כמו עבודת חקר. מדובר בשינוי תרבותי במערכת החינוך".

לדבריו "ההבדל מבחינתי בין יזמות לבין חדשנות הוא שחדשנות באה לידי ביטוי ברעיון. יזמות לעומת זאת, באה לידי ביטוי במי שמוציא את הרעיון לפועל. אנחנו נכנסים לעידן שבו נצטרך שאחוז יותר גבוה מהאנשים בחברה שלנו יהיו יזמים חברתיים, חינוכיים, עסקיים. יש להטמיע זאת מגיל גן. עד היום, הוצאנו מהילדים את הרצון הזה – צריך להחזיר אותו. קצת פחות משמעות, יותר יזמות".