"שרים וח"כים מסיתים נגד מפקדי צה"ל"

שר הביטחון ליברמן בפייסבוק: "שרים וחברי כנסת מנצלים את העובדה שלובשי המדים אינם יכולים להגיב להם, ומרשים לעצמם להסית".

ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ז

תוקף. ליברמן
תוקף. ליברמן
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחוןטוען....

שר הביטחון אביגדור ליברמן פרסם בצהריים (שני) פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו יצא נגד המתקפות מכיוון המערכת הפוליטית על קצינים בכירים בצה"ל.

"בשבועות ובימים האחרונים אנו עדים להשתלחויות פומביות, חוזרות ונשנות, של שרים וחברי כנסת נגד מפקדי צה"ל, בהם הרמטכ"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים", פתח ליברמן.

לדבריו, "שרים וחברי כנסת מנצלים את העובדה שלובשי המדים אינם יכולים להגיב להם, ומרשים לעצמם, מטעמים פוליטיים צרים, להסית נגד מפקדי צה"ל. שום אחריות לאומית או שיקול דעת".

"מפקדי צה"ל ממלאים אחר הנחיות הדרג המדיני. מי מבין השרים וחברי הכנסת שלא מסוגל להתמודד עם זה ומעדיף לגלגל את האחריות כלפי מטה באמצעות הסתה פרועה ומסוכנת, גורם נזק לצה"ל, לחיילים ולמפקדים", טען ליברמן.

שר הביטחון הוסיף, "זו תופעה חמורה ומסוכנת, הפוגעת בביטחון הלאומי של מדינת ישראל. צה"ל הוא של כולנו, ומפקדי צה"ל עושים לילות כימים כדי לאפשר לכולנו להמשיך בשגרת חיינו. כולל לאותם שרים וחברי כנסת שאיבדו כל רסן, וכדי להרוויח קולות בפריימריז, מוכנים לפגוע באופן פומבי בצה"ל ובמפקדיו היקרים לנו כל כך".

"יש לנו צה"ל אחד, ואין לנו מפקדים ורמטכ"ל טובים, ראויים ומחויבים יותר. כל מי שיש לו טענות או ביקורת, שיפנה אותן אליי ולא לצבא", חתם ליברמן את הדברים.