הציבור ישלם את הפיצויים במקום סרנה

העיתונאי יגאל סרנה גייס את מלוא הסכום אותו חויב לשלם לזוג נתניהו. העודף מהכסף ייתרם לאגודה לזכויות האזרח.

ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשע"ז

יגאל סרנה
יגאל סרנה
צילום: ראובן קסטרו וואלה! NEWS

העיתונאי יגאל סרנה הצליח לגייס את כל הסכום הנחוץ לתשלום הפיצויים לזוג נתניהו מהציבור הרחב תוך פחות מיומיים.

סרנה השיק את הקמפיין באתר "giveback", והודה לתומכים, "במשך השנה הזאת של המאבק בנתניהו ובהשתקה חשתי באהדה ובחום בשטף שטרם הכרתי בחיי העיתונאים, אבל היום הזה של התמיכה שנמדדת פה באחוזים מידי רגע עולה על כל ציפיותי. תודה מקרב לב נרעש לכל התומכים. לכל אחד ואחד מכם".

העיתונאי הבטיח כי במידה וייאסף סכום הגבוה מהנדרש או במידה ובעקבות הערעור יוחזר הסכום ששילם לזוג נתניהו במלואו או בחלקו, הכסף העודף יועבר לאגודה לזכויות האזרח למטרת המשך מאבקה בתביעות השתקה.

לפני כשבוע וחצי פסק בית משפט השלום בתל אביב שסרנה יפצה את הזוג נתניהו ב-115 אלף ש''ח לאחר שהשניים הגישו נגדו תביעת לשון הרע. "סגנונו של הפרסום הנבחן הוא סגנון מתלהם שנועד גם הוא להאדיר את סיפור המעשה ולשוות לו אופי דרמטי, תוך הבעת זלזול בתובעים", כתב השופט.

ראש הממשלה נתניהו אמר לאחר הכרעת בית המשפט כי ''האמת והצדק ניצחו היום את מסע הציד האינסופי שמתנהל נגדי, נגד רעייתי ונגד משפחתי כבר למעלה מ-20 שנה".

לדבריו, ''לו היינו תובעים את כל מי שמוציא את דיבתנו, היינו מגיעים בכל יום אל בית המשפט. אבל יש לי מדינה לנהל ורעייתי עוסקת בפעילות ציבורית ועובדת כפסיכולוגית חינוכית בשירות העירוני בירושלים.

''באחד המקרים הבודדים בהם מצאנו את הזמן להגן על שמנו הטוב ולהגיש תביעה נגד עוד שקר שמתפרסם נגדנו - בית המשפט חשף את השיטה והכריע בעד האמת''.

נתניהו הוסיף, ''בשמי ובשם רעייתי אני מבקש להודות לכם על התמיכה שלכם. אנו שואבים מכם כוח ועידוד רב. בזכותכם אנו מצליחים לעמוד מול מסע השקרים וההכפשות. האמת ניצחה היום - והיא תמשיך לנצח!'', הבטיח.