פעילי ימין נעצרו בדרכם ל''תג מחיר''

שלושה פעילי ימין נעצרו בירושלים בחשד שהתכוונו לבצע פעולת ''תג מחיר''. נגד אחד מהם הוגשה הצהרת תובע ושניים שוחררו למעצר בית.

עדו בן פורת , כ"ז בסיון תשע"ז | עודכן: 14:38

הפריטים שנתפסו
הפריטים שנתפסו
צילום: דוברות המשטרה

שלושה נערים בני 16, 17 ו-18, תושבי ירושלים ובנימין, נעצרו בחשד שתכננו לבצע פעולת ''תג מחיר''.

השלושה אותרו ביום ראשון לפנות בוקר סמוך לכביש בר לב כשהם חובשים כובעי קפוצ'ון לראשם ומחזיקים בדוקרן, בצבע וברעלות שנועדו להסתרת הפנים.

הנערים נעצרו והובאו לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים. נגד החשוד בן-18 הוגשה הצהרת תובע ומעצרו הוארך, ושני החשודים הנוספים שוחררו למעצר בית.

במשטרה אומרים כי בתקופה האחרונה זיהו ''זליגה של פעילי ימין שמנסים להסיט פעילותם משטחי איו"ש לתוך שכונות בעיר ירושלים. בתוך כך פעלה יחידה מרכזית של המשטרה תוך מיקוד מודיעין ואיסוף ממצאים כנגדם, פעילות אשר הובילה לאיתורם ומעצרם טרם ביצוע זממם.

"המשטרה תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת להעמידם לדין ובמקביל להרחקתם מהמרחב הציבורי ובכך למנוע כל כוונה לבצע פעולת 'תג מחיר' במקום כה רגיש ומורכב", נמסר ממשטרת ירושלים.

עו"ד דוד הלוי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו אמר כי ''מדובר במעצר ראווה לצורכי תעמולה של המשטרה שמנסה לייצר כותרות יש מאין. לא היה כלום ואין כלום. שניים מהחשודים כבר שוחררו והשלישי בדרך לשחרור והדברים מדברים בעד עצמם", מסר.

עו"ד הלוי הוסיף כי "טוב תעשה המשטרה אם במקום להשקיע אנרגיות במעצרי שווא מיותרים תשקיע את זמנה בפיענוח פשעים אמתיים. צר לי שהמשטרה מתנהלת בצורה בלתי חוקית, מפרה את החוק ברגל גסה כאשר בניסיון לייצר כותרות ולהאדיר את שמה בחרה לפרסם חומרי חקירה לרבות צילום מתיק חקירה של קטינים תוך פגיעה חמורה בזכויותיהם ומתוך רצון להשחיר את שמם, אנו נפעל בכל האמצעים המשפטיים כנגד התנהלות זו".