מכתב נוקב מהרב הראשי לנציב הכבאות

הרב דוד לאו מגבה את החלטת הרב פרל להתפטר מתפקיד רב שירותי הכבאות. "אין סיבה ששירותי הכבאות יהיו חריגים ולא יפעלו במסגרת ההלכה".

חזקי ברוך , כ"ז בסיון תשע"ז

הרב מנחם פרל
הרב מנחם פרל
צילום: דוד הוכברג

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שיגר היום (רביעי) מכתב נוקב אל נציב הכבאות וההצלה רב טפסר דדי שמחי, בעקבות החלטת הרב מנחם פרל להתפטר מתפקיד רב שירותי הכבאות.

כזכור, הרב פרל התפטר בשל זלזול מתמשך לדבריו, בצרכי הדת מצד הרשות לכבאות והצלה, ופגיעה בלוחמי האש הדתיים והחרדים המסורת וכן בשל העובדה שבשירותי הכבאות ישנו איסור גורף לגדל זקנים מטעמי דת. עוד הלין הרב פרל כי מפקדי רשות הכבאות לא שיתפו עמו פעולה בכל הנוגע להקפדה על שמירת שבת בתחנות הכיבוי.

בעקבות ההתפטרות פנה הרב הראשי לנציב הכבאות וההצלה, והביע פליאה "מדוע כל הגופים בישראל האמונים על ביטחון המדינה והציבור פועלים במסגרת ההלכה, ורק שירותי הכבאות וההצלה חריגים?".

הרב הראשי מוסיף וכותב, ''אני מודע היטב לאחריות שמוטלת על כתפיך, ומוקיר את מאמציך ואת לוחמיך, אבל מניסיוני ניתן לשלב גם את ענייני ההלכה במסגרת הפעילות.

''אשמח להיפגש עמך בהקדם על מנת ליצור תשתית שבו תפעל הרשות לכיבוי והצלה בשיתוף עם הרבנות הראשית לישראל ותיתן מענה ראוי לדברים אלו, זאת במגמה לשמור על צביונה היהודי של מדינת ישראל".