מצעד הגאווה לא לרוחנו, אבל אין ברירה

יו"ר הבית היהודי בבאר שבע מסביר מדוע יתקיים היום לראשונה בעיר מצעד הגאווה, "הם הסכימו לפשרה בחסות בג"ץ. לא הייתה ברירה".

בני טוקר , כ"ח בסיון תשע"ז

מצעד הגאווה. ארכיון
מצעד הגאווה. ארכיון
צילום: פלאש 90

יו"ר הבית היהודי וחבר מועצת העיר באר שבע, הרב גדי מזוז, מסביר בראיון לערוץ 7 מדוע לראשונה יתקיים היום מצעד הגאווה בעיר.

"בשנה שעברה התנגדנו והצענו פשרה שהצועדים יעברו במקומות לא מרכזיים כי הם ביקשו לצעוד דרך בתי הכנסת והבתים לכיוון תחנה המרכזית, דבר הפוגע ברגשות הציבור הדתי. בשנה שעברה הם לא הסכימו לפשרה ובג"ץ היה איתנו - השנה מלכתחילה הם הסכימו למתווה הפשרה מהשנה שעברה כך שלנו לא הייתה ברירה. גם אם היינו מתנגדים זה לא היה עובר בבג"ץ".

לדבריו מצעד הגאווה אינו מתאים לבאר שבע אבל אין דרך למנוע את קיומו, "באר שבע היא עיר מסורתית ודתית, דיברנו עם ראש העיר ואני לא אוהב את הפשרה הזאת אבל אנחנו מבינים שזה לא היה עובר בבג"ץ".

הרב מזוז מספר על התנאים שהם הציבו לקהילה הלהט"בית, "בבאר שבע יש להם קהילה קטנה ולכן ביקשנו שלא יגיעו עם הרבה אוטובוסים מאזורים אחרים בארץ ושילבשו לבוש צנוע שלא יפגום בקדושת העיר. כמו כן דרשנו שהמצעד לא ימומן על ידי העירייה. רק העצרת בסוף ממומנת".

"אני מאמין בהידברות ואני מקווה שהם יכבדו את התנאים האלה. והכי חשוב אני מקווה שהמצעד יעבור בשלום. אסור ללכת ראש בראש - ראינו איזו שפיכות דמים הייתה בירושלים", הוסיף.