נישואי בעלי מוגבלויות: "מרגש"

לפני כשבע שנים נישאה בתו של הרב דרוקמן הסובלת מתסמונת דאון, מאז הולכת ומתפתחת תכנית ''אופק'' במסגרתה נישאים בעלי צרכים מיוחדים.

בני טוקר , כ"ט בסיון תשע"ז

לימין היו"ר. הרב דרוקמן
לימין היו"ר. הרב דרוקמן
צילום: נועם ריבקין פנטון. פלאש 90

ארגון "עלי שיח" מפעיל כבר עשור תכנית בשם "אופק", במסגרתה נישאים בוגרים עם צרכים מיוחדים (מוגבלות שכלית-התפתחותית) ומקבלים מעטפת תומכת.

את הפרויקט הקים מייסד ומנכ"ל הארגון - הרב חיים פרקל, חסיד גור ואב לילדה עם אוטיזם, יחד עם הרב חיים דרוקמן - מנהיג הציבור הדתי לאומי ואב לשולמית עם תסמונת דאון - שהייתה הראשונה להינשא באמצעות התכנית.

התכנית נחשבת לפורצת דרך בחברה הישראלית ובעולם היהודי-הלכתי. עד כה נישאו דרכה עשרה זוגות.

ביום שני הקרוב ובראשון שלאחריו יתקיימו כנסי הסברה לאנשי מקצוע ולהורים המעוניינים לבדוק את המתווה הזה עבור ילדיהם המיוחדים. בין השירותים שיינתנו בכנס: הכוונה, יעוץ והכשרה וכן דיור בקהילה לזוגות נשואים, ליווי תעסוקתי, פעילויות חברה ופנאי לזוגות עם צרכים מיוחדים.

מייסד ומנכ"ל ''עלי שיח'', הרב חיים פרקל, אומר לערוץ 7 שמדובר בתכנית פורצת דרך בעולם היהודי כולו, "בזמנו הרב דרוקמן אמר לי שלא טוב היות האדם לבדו אז מי אנחנו שלא נאפשר לאלה שיכולים להינשא לעשות זאת?

''ובאמת בתו של הרב דרוקמן שולמית חיה באושר עם בן זוגה וזה מרגש. אלה נישואין כדת משה וישראל ואנחנו מלווים את הזוגות, זה מסודר הלכתית וזה ללא הולדת ילדים ומיועד לכל שומרי תורה ומצוות, חרדים, דתיים, חסידים וליטאים".