חותם: מברכים את הנהלת החמ"ד

בחותם מברכים על הוצאת חוברת הכנה לבנות לעידוד שרות משמעותי במסגרת השירות הלאומי, "תפיסה חינוכית נאמנה לערכי הציונות הדתית".

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ז

יריד השירות הלאומי של האגודה להתנדבות. ארכיון
יריד השירות הלאומי של האגודה להתנדבות. ארכיון
צילום: שירז גרינבאום

בארגון חותם בירכו את הנהלת החמ"ד בעקבות הוצאת החוברת 'תיקון עולם- להיות שם בשביל לתת', חוברת הכנה לבנות לקראת שירות משמעותי.

מדובר בתכנית חינוכית תהליכית בה חברו מנהל החינוך הדתי, מנהל חברה ונוער והאגף לשירות לאומי להכנת שכבות י'-י"ב לשירות משמעותי, במסגרת השירות הלאומי.

בפתח החוברת מודגש החזון של מוסדות חינוך החמ"ד: "בחינוך הממלכתי-דתי של הבנים, ידגישו את חשיבות השירות המשמעותי בצה"ל. כמו כן יוצגו בפניהם אפשרויות שירות במסגרות ייחודיות העומדות לרשותם: ישיבות הסדר ומכינות קדם-צבאיות. בחינוך הבנות תודגש חשיבות השירות הלאומיהמשמעותי והתורם ואילו את בנות החינוך הדתי המעוניינות לשרת בצה"ל יכינו פרטנית".

בחותם רואים צעד משמעותי בהוצאת החוברת, המעידה על הכוונה נכונה של הבנות אל השירות הלאומי. החוברת מהווה מעין ערכה הכוללת תכנית להכנת הבת הדתית לשירות לאומי משמעותי, תכנית המתפרסת על פני שלוש שנים בכיתות י'–י"ב. הערכה בנויה בהלימה לאבני הדרך של החמ"ד, לחזון החמ"ד מחולל מציאות – טיפוח זהות ציונית-דתית ולתכנית התלת-שנתית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית"- ממני אליך.

מטרות התכנית הינם לטפח את תחושת ההזדהות של המשתתפות עם עם ישראל, ארץ ישראל ועם מדינת ישראל ואת תחושת ההשתייכות לאלו לפתח את הזהות הציונית-דתית של המשתתפות, לפתח במשתתפות תחושת שליחות ומוטיבציה לתרום לעם ולמדינה וכן לפתח במשתתפות את הערך של תרומה לאורך החיים ולא רק בשנות השירות.

במכתב ששלח מנכ"ל חותם, עמיטל בראלי, אל ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ, חיזק את ידיו ושיבח אותו על הוצאת החוברת. "שמחתי לראות כי החמ"ד משקיע מאמצים רבים להכווין את תלמידותיו לשירות לאומי משמעותי, וכי התפיסה החינוכית נאמנה לערכי הציונות הדתית, של שותפות ונשיאה בעול עם כלל ישראל תוך שמירה על הזהות הייחודית של הבנות הדתיות, במסגרת התואמת את עולמן הרוחני והחברתי" כתב.