הבתים החדשים של איתמר: "שמחה ואהבה"

ביישוב איתמר ממשיכים לצמוח ולקלוט משפחות. יצאנו לראות את היישוב ואת הבתים החדשים לקראת האיכלוס של פרויקט הר כביר.

בשיתוף "הר כביר" , כ"ח בסיון תשע"ז

"נופי ארומה"
"נופי ארומה"
צילום: שלומי אזולאי, הר כביר

מתעניינים? לחצו כאן

בחודשים האחרונים עוסקות הכותרות בהקפאת הבנייה, אך בינתיים באיתמר נמשכת הבנייה בפרויקט "נופי ארומה".

צבי פרוכט, מנכ''ל חברת הר כביר, מספר על הקהילה המיוחדת של הישוב השוכן בשומרון מעל לעיר שכם ומול הר עיבל. "אנשים חלוצים, אנשים שעדיין מאמינים שבהרבה עשייה והרבה יצירה אפשר לקדם את ההתיישבות ביהודה ושומרון", הוא מתאר.

ביישוב שהוקם ב-1984 ומונה כ-200 משפחות, ניתן דגש רב על הקהילתיות ועל ערכים. מוריה לוריא, תושבת היישוב, אמרה כי "איתמר זה שמחה, פשטות, אהבה, קהילה, דאגה אחד לשני. באיתמר הילדים ממש מחוברים לאדמה, לנוער יש חלקת אדמה שהוא משקיע ומטפח, זורע וקוצר והילדים ממש מחוברים לאדמה ואוהבים חקלאות וזה מאוד מחבר את הילדים שלנו לנחלת יוסף ולארץ ישראל".

מיכאל לב, מזכיר היישוב, סיפר על השמחה לקלוט תושבים חדשים, "איתמר זה מקום שמשמר ערכים שלפעמים כבר קשה לפגוש אותם, חיים של פשטות, אידיאליזם, שמחה, הרבה שיתוף קהילתי והרבה ביחד עם התמימות של פעם.

"במקביל זה יישוב שיודע להיות יפה ומטופח, גדל וצומח ונותן גם איכות חיים. אנשים מברכים ורואים איזה יופי, יש בנייה ורואים משפחות חדשות ומקבלים את פניהן מאוד בחמימות ובשמחה. כל גדילה עושה פה טוב לכולם, וכולם מחכים לאנשים חדשים ולשלב אותם בתוך הקהילה".

חברת הר כביר בונה את פרויקט נופי ארומה שכבר אוכלס בשלביו הקודמים. בשלב הנוכחי נבנים שישה בתים דו משפחתיים אחד על גבי השני המרכיבים סה"כ 12 יחידות דיור שחמש מתוכן כבר נמכרו.

הבתים תוכננו באופן שייתן לשתי הדירות גינה ונוף מדהים. גודל הבתים הוא 135 מ"ר הכוללים חלל משותף גדול מאד המאפשר חיי משפחה תוססים יחד עם שלושה חדרי שינה, יחידת הורים ועוד.

הבנייה בפרויקט נמצאת בשלב מתקדם מאוד והבתים כבר עומדים כמעט מוכנים. פרוכט מסביר כי במהלך תכנון הבתים הם ראו חשיבות מיוחדת ל"שטחים המשותפים" בבית - הסלון והמטבח, ולכן הם מרווחים וגדולים.

בבתים גם קיימת מרפסת עם נוף יפיפה לוואדי הסמוך ופרוכט מבטיח כי בזכות תוואי ההר גם כאשר ייבנו רחובות נוספים הנוף מהמרפסות לא יפגע.

באיתמר מזמינים את מי שרוצה לקבוע את מקומו ביישוב תוסס ופשוט, מלא בשמחת חיים, חינוך והתקדמות, לבוא ולרכוש בית ולהצטרף לקהילה.

ליצירת קשר לחצו כאן