נתניהו: הבנייה בבית אל - בקרוב

ראש הממשלה נפגש עם ראש מועצת בית אל והודיע לו שבחודש ספטמבר יוצאו לשיווק יחידות הדיור בבית אל, שאותן הבטיח נתניהו לפני כ-5 שנים

אלירן אהרון , כ"ח בסיון תשע"ז

מחאת תושבי בית אל
מחאת תושבי בית אל
צילום: מרים צחי

יעמוד במילתו? ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים (חמישי) עם ראש המועצה המקומית בית אל, והודיע לו שבחודש ספטמבר הקרוב יוצאו לשיווק 300 יחידות הדיור שאותן הבטיח נתניהו לבנות לפני כחמש שנים.

נתניהו ביקש מראש המועצה שי אלון להפסיק את המחאה נגדו במאהל שהקימו התושבים מול משרד ראש הממשלה. אלון הבהיר לנתניהו ''אני אשקול ואחזיר לך תשובה''.

ח''כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב להבטחת ראש הממשלה נתניהו. ''פראייר מי שמאמין להבטחות של נתניהו לקיים הבטחות שהוא הבטיח כבר חמש פעמים ולא קיים", צייץ סמוטריץ' בטוויטר, ''לא מאמין שאנשי בית אל פראיירים כאלה''.

''קורא לידידי ראש מועצת בית אל, שי אלון, לדחות את הבטחת הקש של רה"מ ולהמשיך במאבק עד לקבלת הבניה במזומן, כאן ומיד. הבטחה של נתניהו היא על הקרח'', הוסיף חבר הכנסת.

כאמור, בשבוע האחרון הקימו תושבי בית אל מאהל מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על כך שנתניהו עיכב במשך חמש שנים את התחייבותו לבנות 300 יחידות דיור ביישוב, התחייבות שניתנה לפני פינוי שכונת האולפנה בבית אל.

שרים, חברי כנסת וראשי מועצות מיו"ש הגיעו למאהל המחאה כדי לחזק את התושבים ואת ראש המועצה שי אלון.

השר לשעבר גדעון סער שביקר בצהריים במאהל המחאה אמר כי ההתחייבות הייתה ברורה - לבניית 300 יחידות דיור בבית אל. התחייבויות צריך לקיים, הממשלה חייבת לקיים".

"זו התחייבות שחזרו עליה לפני שנתיים" הסביר סער והוסיף "יישוב שלא הייתה בו בניה כל כך הרבה שנים הצרכים הטבעיים מחייבים את קיום ההתחייבות. אני מקווה שזה יבוצע במהרה".

לדבריו, "הסיבה שהגעתי היא כדי להביע את התמיכה שלי בקריאה של ראש המועצה שי אלון: לקיים את ההתחייבות ולבנות בבית אל".

סער הוסיף "הדבר החשוב במימד הציבורי הוא לקרוא לממשלה לקיים את התחייבותה, כמו בכל תחומי החיים התחייבות צריך לקיים. היה משבר לא פשוט, הייתה התמודדות לא פשוטה, אני זוכר שבילינו לילות במשרד ראש הממשלה ובסוף הייתה התחייבות ואותה צריך לקיים".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שהיה עד לפני חמש שנים להתחייבות ראש הממשלה לישוב בית אל, הגיע גם הוא למאהל, ניסה להסביר והבטיח לפעול מול נתניהו. "הייתי עד להתחייבות - אדאג לקיומה", אמר.