בית אל: דורשים שיווקים עכשיו

ראש מועצת בית אל שי אלון דיווח לתושבים כי בכוונתו לדרוש מראש הממשלה את שיווק הדירות כבר עכשיו ולא בחודש ספטמבר.

עוזי ברוך , כ"ט בסיון תשע"ז

שי אלון, במהלך ההפגנה
שי אלון, במהלך ההפגנה
צילום: אלירן אהרון

ראש מועצת בית אל שי אלון יקיים ביום ראשון הקרוב מסיבת עיתונאים על רקע פגישתו עם ראש הממשלה נתניהו אתמול.

"תושבים יקרים שלום. כפי ששמעתם אתמול בשעות הערב נקראתי לראש הממשלה - נתניהו הודיע לי כי הוא מתכוון לאשר 300 יח"ד בספטמבר. אנחנו דורשים שיווקים עכשיו!! ע"מ לוודא שזה יקרה אנחנו ממשיכים בתכניות שלנו. ביום א' נקיים כמתוכנן מסיבת עיתונאים מול משרד ראש הממשלה", כתב אלון לתושבים.

הרב זלמן ברוך מלמד, מבכירי רבני הציונות הדתית וראש ישיבת בית אל, סירב אתמול לקבל את הבטחתו הנוספת של ראש הממשלה נתניהו לפיה 300 יחידות הדיור בבית אל ישווקו בחודש ספטמבר.

"אני לא מקבל את ההבטחה הזו ולא מאמין לה. זו והבטחה על הקרח. אנחנו לא נסכים להפסקת המאבק וכי יש להמשיך אותו עד אשר יחתום ראש הממשלה כפי שהבטיח לי באמצעות שליחיו כבר לפני חמש שנים", אמר הרב לערוץ 7, "לא מקובלות עלינו הבטחות נוספות. לתת עוד הבטחה - זה לא קיום ההבטחה".

הרב מלמד העריך כי בחודש ספטמבר יחלו האמריקנים במפגשים מדיניים עם הערבים וראש הממשלה נתניהו שוב יעצור את שיווק הדירות בשל "צורך מדיני". "שבענו מהבטחות", הגיש הרב. ''על ראש הממשלה לחתום היום כדי לממש את ההבטחה שנתן לישוב לפני חמש שנים".

הבוקר דיווח העיתון "מקור ראשון" כי משרד השיכון לא יפרסם מכרזים לבנייה ביהודה ושומרון עד סוף שנת 2017. מדובר בניגוד מוחלט להבטחות מפורשות שנתן נתניהו לשרי הקבינט. לדברי המקורבים לנתניהו, הסיבה להקפאה החלקית היא התחייבות שהעניק שר הביטחון אביגדור ליברמן לממשל דונלד טראמפ, בלי אישור של ראש הממשלה.

גורם מדיני טען אחר הצהריים כי הדיווח אינו נכון, "אין התחייבות כזאת. אין מגבלה", אמר. "העובדה היא שאושרו 300 יח״ד בבית אל, שיוצאו לשיווק בספטמבר - ויהיו עוד".