תיעוד: פינוי אלים ביצהר

ביישוב יצהר דוחים את טענות צה"ל על יידי אבנים במהלך הריסת מבנים ביישוב, ומציגים אלימות קשה של החיילים והשוטרים נגד התושבים.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ז

צילום: הקול היהודי

במזכירות היישוב יצהר בשומרון דוחים הערב (ראשון) את טענת דובר צה''ל ולפיה צעירים שהפגינו נגד הריסת מבנים ביישוב יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, ומציגים תיעוד של אלימות קשה מצד הכוחות נגד המתיישבים.

"אנחנו לא מכירים אירועים של יידוי אבנים לעבר הכוחות, תמונת המצב לאחר סיום האירוע מעלה כי הכוחות נהגו באלימות קשה מאוד כלפי תושבים שהפגינו בהתנגדות פאסיבית בלבד", אמרו ביישוב.

''במהלך האירוע קצין צה''ל יידה רימוני הלם לעבר המתיישבים שישבו על הכביש. אחד מבין העצורים התעלף ונזקק לטיפול רפואי אך השוטרים מנעו מחובשים לטפל בו", הוסיפו במזכירות יצהר.

כאמור, דובר צה''ל דיווח מוקדם יותר כי שלושה צעירים יידו אבנים לעבר כוחות צה''ל ומשמר הגבול שהגיעו ליישוב יצהר לצורך פינוי מבנה בלתי חוקי ביישוב.

עוד אמרו בצבא כי הצעירים זרקו אבנים לעבר הכוחות, חסמו את צירי התנועה בהם נסעו הכוחות ונהגו באלימות מילולית. שלושה מתפרעים נעצרו והועברו לטיפול המשטרה.

''צה״ל רואה בחומרה פגיעה מכל סוג שהוא בכוחות הביטחון הממלאים את תפקידם ומגנים על תושבי האזור", נמסר מדובר צה''ל. ''כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לאכיפת החוק והסדר ביהודה ושומרון''.⁠