נתניהו על גדעון לוי:
"שפל חדש של נבזות ורוע לב"

ראש הממשלה משיב בחריפות לעיתונאי "הארץ" גדעון לוי שיצא במתקפה פרועה על משפחת גולדין והאשים אותה בהסתה. "התנפלות פרועה. בושה".

עדו בן פורת , א' בתמוז תשע"ז

נתניהו
נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו למתקפה של עיתונאי ''הארץ'' גדעון לוי נגד משפחת גולדין.

''ההתנפלות הפרועה של גדעון לוי ב'הארץ' נגד בני משפחת גולדין היא שפל חדש של נבזות ורוע לב", כתב נתניהו.

''במקום לדרוש מהחמאס את שחרורם של הדר ואורון, יחד עם אזרחינו המוחזקים ברצועת עזה, משתלח גדעון לוי במשפחת גולדין ומאשים אותה בהסתה. בושה'', תקף ראש הממשלה.

כאמור, העיתונאי גדעון לוי יצא במתקפה פרועה על משפחתו של סגן הדר גולדין הי"ד, במאמר שפרסם בעיתון "הארץ".

"דמו של סגן הדר גולדין יקר במיוחד. בין 130 ל–150 בני אדם, רובם אזרחים, כולל נשים, תינוקות וילדים, שילמו בחייהם על הריגתו וחטיפת גופתו במבצע צוק איתן. יותר מאלף פגזים ופצצות ירה צה"ל על בתי מגורים ברפיח, וחיל האוויר הפציץ עוד 20 'מטרות', גם הן מן הסתם בתי מגורים", פתח לוי את מאמרו.

לוי טען במאמרו, כי מאבקה של המשפחה להחזרת גופת בנם "הפך למסע שיסוי לא מוסרי ומקומם. אפילו דעת הקהל בישראל, המוסתת בקלות, לא גילתה בו עד כה עניין רב מדי".

הדר גולדין
צילום: באדיבות המשפחה

"הגולדינים רוצים את גופת בנם בכל מחיר ואת המחיר הם רוצים להשית על שני מיליוני תושבי עזה המקוללים. שום התעללות בתושבים אין בה די מבחינתם. שיקפאו למוות, שלא יקבלו חשמל, שהאסירים יעונו עוד יותר בכלא, הכל מקודש בעבור גופת הבן. את ההסתה הזאת אסור לקבל, גם לא ממשפחה שכולה", קבע לוי.

"האם ד"ר לאה ופרופ' שמחה גולדין ביקרו אי פעם בכלא הישראלי? האם הם יודעים כמה עזתים יכולים לבקר את בני משפחותיהם הכלואים בו? אבל גם בכך לא די להם. הם רוצים שיהיה קר לכל תושבי עזה בחורף ושגם בקיץ לא יהיה להם חשמל. מצדם, שהתינוקות בפגיות ימותו, שהחולים יגוועו — העיקר שגופת הדר תוחזר. בחורף הם מחו שישראל אפשרה לקטאר ולטורקיה לספק סולר לעזה ועכשיו הם מתנגדים לאספקת חשמל לרצועה", תקף לוי.