צה"ל יחל בבניית גדר בגבול לבנון

במערכת הביטחון חוששים שחיזבאללה יגיב באש או בירי צלפים במטרה לשבש את העבודות.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ז

גבול ישראל-לבנון
גבול ישראל-לבנון
צילום: דובר צה"ל

העבודות להקמת חומה בקטעים שונים על גדר המערכת בגבול לבנון יחלו בחודש הבא, ובמערכת הביטחון מעריכים כי מחבלי החיזבאללה ינסו לשבש את העבודות באמצעות פתיחה באש או בירי צלפים.

החומה נבנית בין היתר מחשש שחיזבאללה ינסה לבצע מהלכים התקפיים בתוך שטח ישראל שיכללו אף השתלטות על יישובים ישראלים.

על פי הדיווח בחדשות 2, בשלב ראשון תיבנה חומה בגליל המערבי סמוך לאזור חניתה ושלומי. חומה נוספת תיבנה בחלק צפוני יותר, סמוך למשגב עם מטולה ומנרה. הבחירה באזורים אלו היא משום קרבתם של היישובים לגדר הגבול.

חומה מסוג זה לא תמנע פעולות התקפיות קרקעיות מצד חיזבאללה, אך יעכבו אותן ויובילו לשיבושן.

מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה, חסן נסראללה, איים בסוף השבוע כי מאות אלפי לוחמים ממדינות מוסלמיות ילחמו בישראל במקרה של עימות בצפון.

"האויב הישראלי חייב לדעת שמלחמה מול סוריה או לבנון לא תישאר מלחמה ישראלית-סורית או ישראלית-לבנונית. במקרה כזה תיפתח הדלת למאות אלפי לוחמים ממדינות ערביות ומוסלמיות ברחבי העולם שירצו להצטרף ללחימה", אמר.

בנאום לרגל "יום קודס" שצוין, נסראללה ציטט בדבריו את אמירתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, לפיה ישראל לא ניצחה באף מלחמה מאז 1967.

נסראללה הדגיש כי מלאי הרקטות של חיזבאללה יכול לפגוע בכל מטרה צבאית בשטח ישראל. לדבריו, כל מלחמה של ישראל עם לבנון או עם חמאס שברצועת חמאס "תעלה לה ביוקר" וצה"ל לא יוכל לנצח בה.

"משחק הצביעות נגמר, ירושלים תשוחרר רק על ידי הנאמנים", הוסיף נסראללה, ופנה לפלסטינים בישראל, "אל תאבדו תקווה למרות כל הקשיים, ציר ההתנגדות מתחזק ופלסטין היא חלק ממנו".