לפיד: אנחנו מגרשים יהודים מהכותל

יו"ר יש עתיד בישיבת הסיעה: "רוב מכריע של יהדות העולם קיבלו אתמול איסור כניסה למקום הקדוש ביותר ליהודים".

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בתמוז תשע"ז

תוקף. לפיד
תוקף. לפיד
צילום: פלאש 90

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, פתח אחר הצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בהתייחסות לשתי ההחלטות שהתקבלו אתמול בממשלהף חוק הגיור וביטול מתווה הכותל.

לצידו של לפיד ישבו ריק ג'ייקובס נשיא האיחוד ליהדות רפורמית של צפון אמריקה ומנכ"לית כנס הרבנים של התנועה הקונסרבטיבית, ג'ולי שונפלד.

בתחילת דבריו קרא לפיד באנגלית ליהדות העולם - "רוב מוחלט של אזרחי ישראל מתנגד לשתי ההחלטות שעברו אתמול בממשלה. רוב מוחלט של אזרחי ישראל יודעים שאלו החלטות שנכפו על הממשלה בידי מיעוט בעזרת לוליינות פוליטית ותככנות פוליטית".

"אל תוותרו עלינו. אנחנו לא מתכוננים לוותר עליכם. אנחנו עם אחד. אנחנו ניאבק בזה יחד עד ששתי ההחלטות האלה יבוטלו. כמו שאומרים בבית הכנסת שלכם ושלנו, זה בדיוק 'תיקון עולם'", הדגיש לפיד.

לאחר מכן הוסיף לפיד, "ראש הממשלה ביטל אתמול, מסיבות של שרידות פוליטית, את החשוב בתאריו: הוא כבר לא ראש הממשלה של כל העם היהודי. הוא ראש ממשלת הבובות של העסקנים החרדים".

"הציונות הדתית קיבלה אתמול הודעה: הפסדתם! הרבנים שלכם סוג ב', הדתיות שלכם סוג ב', אתם לא כשרים מספיק. אתם רק חצי כשרים. והם שתקו", טען לפיד.

"רוב מכריע של יהדות העולם קיבלו אתמול איסור כניסה למקום הקדוש ביותר ליהודים. אנחנו מגרשים יהודים מהכותל. מה קרה לאחדות עם ישראל? מה קרה ל"יהודי לא מגרש יהודי?".