תחרות תאג״דים-"אימון מעשי הוא קריטי"

בחטמ"ר יהודה התקיימה תחרות תאג״דים שבה מתמודדים כלל התאג״דים התופסים קו בגזרה. הזוכה: גדוד רם של פיקוד העורף.

רעות הדר , ג' בתמוז תשע"ז

הכוחות בתרגיל
הכוחות בתרגיל
צילום: דובר צה"ל

כוחות הרפואה ביהודה ושומרון הינם חלק מרכזי ומשמעותי בעשייה היום יומית בחטיבות השונות.

בחטיבה המרחבית ״יהודה״, אחת הגזרות המורכבות ביותר, כוחות הרפואה מוקפצים מידי יום ולילה לאירועים אזרחיים ומבצעיים, ונדרשים להעניק את הטיפול המהיר והטוב ביותר.

אתמול (שני) התקיימה בחטיבה תחרות תאג״דים שבה מתמודדים כלל התאג״דים התופסים קו בגזרה.

הצוותים מתורגלים בתחנות שונות, בהן מדמים תרחישים שאיתם עלולים להיפגש במהלך תקופתם בגזרה.

"לתחרות הזאת חשיבות גדולה מבחינתנו", מסביר קצין הרפואה של החטיבה, סרן רונן קסלר. ״זה תורם לכשירות כוחות הרפואה ומעלה להם את המוטיבציה״.

במהלך היום תורגלו בתפעול אירוע רב נפגעים, החייאה מיידית וטיפול בפצוע בודד. הכוחות נדרשו לתפעל את האירועים בדרך המדויקת והמהירה ביותר ונבדקו על ידי הצוות הרפואי של החטיבה.

אימונים מסוג אלו מאפשרים לשמור על כשירות הכוחות ולחדד סדרי פעולה על מנת שיהיו מוכשרים ככל האפשר למשימה החשובה שעליהם למלא מידי יום.

קצין הרפואה של אוגדת איו״ש, סא״ל עידו דכטמן, עבר בין התחנות וייעץ לכוחות השונים בזמן פעולה.

לקראת סוף התחרות וחלוקת הפרסים הסביר כי ״כל תאג"ד או כל צוות רפואי שמגיע צריך להיות או בפעילות או בדרך לפצוע או באימון, אין מצב אחר. יש חשיבות עליונה לאימון. האימון המעשי דרך כל השלבים הוא קריטי ואנחנו בתור אוגדה וחטיבה נמשיך לתת לכם את כל התשתיות על מנת שתוכלו להתאמן ולהשתפר וכך להיות תמיד במוכנות למתן טיפול מיטבי״.

התחרות נגמרה בזכייה של גדוד רם מחטיבת החילוץ של פיקוד העורף, שימשיך לבצע את פעילות החשובה עם גביע ועם עוד קצת מוטיבציה.טוען....

צילום: דובר צה''ל