"רוסיה לא התערבה בשום מערכת בחירות"

יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין החל את ביקורו הרשמי במוסקבה במפגש עם יושבת ראש מועצת הפדרציה.

חזקי ברוך , ג' בתמוז תשע"ז

מטווינקו ואדלשטיין
מטווינקו ואדלשטיין
צילום: דוברות הכנסת ודוברות שגרירות ישראל במוסקבה

יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין החל אחר הצהרים (שלישי) את ביקורו הרשמי במוסקבה בפגישה עם וולנטינה מטווינקו, יושבת ראש מועצת הפדרציה (הבית העליון של הפרלמנט הרוסי).

אדלשטיין התקבל בחום על ידי מטווינקו, חתם כנהוג על ספר האורחים בכניסה למועצת הפדרציות והעניק למארחת זר פרחים. בהמשך הערב, תתארח פמליית יושב ראש הכנסת לארוחת ערב רשמית מטעם יושבת ראש מועצת הפדרציות.

בתחילת פגישת העבודה ביניהם אמרה מטווינקו לאדלשטיין: "תודה שנענית להזמנה ואני מאמינה שהביקור שלך יחזק הקשרים בין המדינות ובין הפרלמנטים. אני גם מצפה לנאום שלך מחר במליאת מועצת הפדרציות. הייתי בשנה שעברה פעמיים בישראל ונערכים מפגשים רבים בין הפרלמנטים בדרגים שונים. אגודות הידידות בין הכנסת למועצת הפדרציה, יעבדו על "מפת דרכים" להמשך העבודה המשותפת ביננו".

יושב ראש הכנסת אדלשטיין הודה למארחתו על קבלת הפנים החמה ואמר: "היחסים המצוינים ביננו שעוד נפתח, עוסקים באופן כללי בשני רבדים. האחד, איך לחזק עוד את הקשרים הכלכליים והתרבותיים באמצעות פעילות פרלמנטרית משותפת. והשני, איך לדון באופן עמוק, כן ורציני בחילוקי דעות שקיימים על מנת לצמצם הפערים. אני מאמין שהביקור הוא הזדמנות לדון בכול מה שכבר הוזכר וגם בדברים נוספים שנתחיל לטפל בהם מהיום".

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתום הפגישה אמר יושב ראש הכנסת: "ידוע שהאזור שלנו הוא אזור רגיש ורוסיה משחקת בו תפקיד משמעותי. לכן, יש חשיבות מיוחדת בהמשך שיתוף הפעולה וליבון חילוקי דעות אם ישנם".

מטווינקו אמרה בתשובה לשאלה על מעורבות כביכול של רוסיה בבחירות בארצות הברית: "זו היסטריה שאינה תואמת את המציאות. רוסיה לא התערבה ולא מתערבת בשום מערכת בחירות. בדיוק כשם שלא היינו רוצים שיתערבו בענייננו".

מחר צפוי יושב ראש הכנסת לנאום בפני מליאת מועצת הפדרציה, הבית העליון של הפרלמנט הרוסי. לאחר הנאום ההיסטורי, יצא יושב ראש הכנסת אדלשטיין לסיור מיוחד ב"תחנות חייו" כאסיר ציון בברית המועצות, כאשר באופן סימלי בימים אלה מלאו 30 שנה בדיוק לשחרורו של אדלשטיין מהכלא.