בכיר פלסטיני: לקבוע עובדות בשטח

הבכיר הפלסטיני דוחק במוסלמים להפגין נוכחות, להתפלל ולקבוע עובדות בשטח באזורים ממזרח להר הבית המיועד לטענתו לבניית בית כנסת.

דלית הלוי , ג' בתמוז תשע"ז

תכנית ישראלית? הר הבית
תכנית ישראלית? הר הבית
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ד"ר נאג'ח בכיראת מנהל האקדמיה ללימודי הקוראן במסגד אל-אקצה קורא למוסלמים להציל את האזורים הצפוני והמזרחי של המסגד ולמנוע מהכיבוש ליישם את תוכניותיו "ההרסניות".

בראיון שהעניק היום (שלישי) לעיתון חמאס "פלסטין" אמר בכיראת כי על מחלקת ההקדשים (ווקף) לפעול מיידית לשקם את האזור המזרחי שכן לטענתו ישראל מנסה להוכיח שהאזור נטוש, לא נעשה בו שימוש ויש בו רק ערימות של אדמה ואבנים.

לדבריו, קיימת תוכנית ישראלית לבנות במקום בית כנסת ולפתוח את שער הרחמים הסגור מאז ימי סלאח א-דין. בכיראת קרא להפעיל לחץ על שלטונות ישראל לפתוח בית התפילה והלימוד המוסלמי הסמוך לשער הרחמים.

עוד טען בכיראת, כי ישראל מעוניינת להפריד את האזור הצפוני ממסגד אל-אקצה ולהקים שם בית כנסת. כדי לסכל את התוכנית דחק בכיראת במוסלמים להתפלל במקום, לרצפו, להציב שליט, תאורה וברזים לשטיפת הגוף לפני התפילה.

ההנהגה האסלאמית הפלסטינית שוללת את הזכות הדתית וההיסטורית של העם היהודי בירושלים וטוענת, כי ירושלים וסביבותיה, כלומר כל שטח פלסטין, הינו אדמת הקדש אסלאמי השייכת למוסלמים בלבד.