התיירים מפולין מעדיפים לבקר בישראל

משרד התיירות מיתג מטוס של חברת התעופה לוט שיטוס במשך שנה בפולין. המהלך נועד לתמוך בקווי תעופה חדשים שנפתחו מפולין לישראל.

אליעד סעדה, ורשה , ד' בתמוז תשע"ז

השר יריב לוין, על רקע המטוס הממותג
השר יריב לוין, על רקע המטוס הממותג
צילום: יח"צ

שר התיירות יריב לוין חנך הבוקר (רביעי) את המטוס החדש של חברת "לוט" הפולנית שאמור להביא תיירים פולנים לישראל.

משרד התיירות הקציב בשנה האחרונה תקציב מיוחד כדי לעודד את התיירים מפולין להגיע ארצה. המטוס החדש שעליו סמלים של ישראל כולל תל אביב וירושלים יטוס לישראל 19 טיסות שבועיות.

"בכוונתנו לעשות ככל שביכולתנו להשיג את התוצאות המקוות לשני הצדדים. אני מודה למנכ"ל ולהנהלת החברה על בחירתה בישראל כיעד אסטרטגי לצמיחה. אנו מצדנו מעלים בימים אלה את קמפיין Cities Break בפולנית, שימשך גם בעתיד ואף יוגבר בצורה משמעותית בתקופת הסתיו", אמר השר יריב לוין והוסיף כי כי בשנה האחרונה יש גידול במספר הטיסות בין פולין לישראל.

מנכ"ל לוט רפאל מילצ'רסקי הוסיף, "משנה לשנה ישראל הופכת ליעד תיירות פופולארי והודות ללוט היא גם תהפוך ליותר זמינה ונגישה עבור המבקשים לנפוש בחופי הים התיכון. הודות לשיתוף הפעולה עם משרד התיירות הישראלי אנחנו מציעים כיום 19 טיסות בשבוע מ-5 שדות תעופה מכל רחבי פולין, לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר באגן הים התיכון".

בשנת 2016 הגיעו 43,362 תיירים מפולין המהווים 1.8% מכלל התיירים. ל-71% מהתיירים שהגיעו מפולין, היה זה הביקור הראשון בישראל.

54.4% מהתיירים מפולין לנים בבתי מלון וכפרי נופש, 11.1% באכסניות נוער, 2.9% באכסניה נוצרית, 11.1% בדירה שכורה, 13.3% אצל קרובי משפחה, 7.3% במקומות אחרים. 28.1% הגיעו לטיול מאורגן, 2.1% הגיעו בחבילת תיור ו-69.8% הגיעו באופן עצמאי.

התייר הפולני שוהה בישראל 9.6 ימים בממוצע. בירושלים הוא נמצא 6.1 ימים ובתל אביב 4.4 ימים בממוצע. הוא מוציא ביום בממוצע 96$, כאשר סך ההוצאות שלו בישראל עומדים בממוצע על 745$. שביעות הרצון הממוצעת של התייר הפולני מישראל עומדת על 4.3 בסולם של 1-5.

"אני מלווה את חברת לוט בשנים האחרונות להבאת תיירים מפולין לישראל כדי לפגוש בישראל היפה", אומר ג'וני דניאלס שהפיק את הסיור. "היום עם חתימת ההסכם אני מתרגש לראות על במה אחת את מנכל חברת לוט לוחץ את ידיו של שר התיירות יריב לוין בחום. היום השקנו את הקמפיין המעופף לאהבת מגדל דוד לצד חוף הים של תל אביב. אין לי ספק כי מהיום נעשה חיל גדול יותר". דניאלס עמד לפני שלוש וחצי שנים מאחורי מסע חברי הכנסת למחנות ההשמדה בפולין.