"מקווה לפריצת דרך בבית-אל"

כתב ערוץ 7 ליווה את סגן שר הביטחון הרב בן דהן לביקור בבית אל, על רקע הקפאת הבנייה ביישוב בעשור האחרון. "הדרך הגדולה עוד לפנינו"

אלירן אהרון , ה' בתמוז תשע"ז

הרב בן דהן בבית אל
הרב בן דהן בבית אל
צילום: אלירן אהרון

"מקווה לפריצת דרך בבית אל"

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) הגיע היום (ה') ליישוב בית אל כדי לקבל דיווח מהשטח על התקדמות מעבר בסיס משמר הגבול למיקומו החדש בבית אל.

העברת הבסיס תאפשר את בנייתן של 150 יחידות הדיור שהבטיח ראש הממשלה נתניהו לפני הריסת בתי שכונת האולפנה לפני חמש שנים.

בשיחה עם ערוץ 7 במהלך הביקור אמר סגן השר כי ''בכל פעם שאני מגיע לבית אל, אני שמח, גרתי פה שמונה שנים ובכל פעם אני רואה איך הישוב הזה הולך ופורח יותר ויותר וזה מלבב ומשמח, אבל כמובן הדרך הגדולה עוד לפנינו.

"ראינו היום את ההתקדמות במחנה החדש של מג"ב, אני מקווה מאוד שתוך מספר חודשים הוא יסתיים ואז גם אפשר יהיה להשלים את המהלך של בניית ה-300 יחידות הדיור. אני מאמין ומקווה שבשנה הקרובה תהיה פה פריצת דרך בבית אל ואני יכול לומר על עצמי שאני אעשה את הכל כדי שפריצת הדרך הזאת באמת תתממש".

בהתייחסו למבנה המועצה המקומית הרעוע אמר הרב בן דהן, "זה גם חלק מהדברים שצריכים להתפתח, אני מקווה מאוד, שמעתי עכשיו משי אלון (ראש המועצה - א.ה.) על הכוונה לשנות את כל אזור המועצה ולבנות בית מועצה ראוי לשמו כמו שראוי לבית אל, ואני מקווה מאוד שהדבר הזה יתממש. כמו שאמרתי אני אעשה הכל לסייע ולבצע כדי שהתוכנית הזאת תתממש".

סגן שר הביטחון הבהיר כי מפלגתו תומכת בהצעת החוק של ראשי שדולת ארץ ישראל ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ', שתחייב את הממשלה לקיים במהירות את הבטחותיה לבנות ביהודה ושומרון.

"אנחנו בוודאי נתמוך ואני מקווה מאוד שלא יהיו גורמים אחרים שימנעו את העלאת החוק הזה בוועדת השרים", אמר הרב בן דהן.

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, שמוביל את המאבק למימוש ההתחייבות לבניית 300 יח"ד ביישוב, אמר לערוץ 7 "חשוב לי לציין שהרב אלי הוא יותר בן בית פה, לא רק בגלל שהוא היה גר פה הרבה שנים, אלא בגלל שיש לו את החיבור הזה שהוא תמיד מגיע למקום, מרים טלפון ושואל 'מה צריך, מה אפשר לעזור', זה הרב אלי''.

על ההתמהמהות בקיום ההבטחה לבנות בתים בבית אל אמר אלון "מבחינתנו זה קו פרשת המים, יהיו פה 300 יחידות דיור, אנחנו נאבק על זה, אנחנו לא נשקוט עד שהן יהיו פה. זה חלק מחיים נורמליים שיהיה פה בניין מועצה, יהיה פה סופרמרקט, יהיו פה בתי ספר, יהיו פה חיים נורמליים ובעזרת ה' בית אל הולכת לשנות את פניה בעשור הקרוב''.