חלוץ חיפה הושעה בשל שימוש בסמים

בבדיקת סמים שגרתית שנערכה לחלוצה של הפועל חיפה, מהראן לאלה, נמצאו חומרים אסורים. עד שיובהרו סוג החומרים, הושעה השחקן לשבועיים

נרי וייס , ה' בתמוז תשע"ז

סמים. ארכיון
סמים. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

לאחר שבבדיקה שגרתית שערכו לחלוצה של הפועל חיפה, מהראן לאלה נמצאו חומרים אסורים בדמו, היום (חמישי) נערך בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל שימוע לשחקן.

דיין ההתאחדות, השופט גיורא לנדאו אמר כבר בפתיחת הדיון, כי לא מדובר בהגשת כתב אישום. לדבריו, "אנחנו פה בעניין בקשה דחופה להורות על השעייה זמנית, עקב ממצא של חומר אסור בגופו של לאלה".

"בבדיקה נמצאו שלושה חומרים אסורים. סעיף 5א הרפואי קובע כי נאסר על שימוש בסמים או ממריצים. כמו כן נקבע כי תקנות פיפ"א ואופ"א מחייבות את ההתאחדות להשעות את השחקן עד להגשת כתב האישום ומציאת חומרים ספציפיים".

כבר עם הודעת ההתאחדות כי בדמו של חלוץ הפועל חיפה נמצאו חומרים אסורים, אמר לאלה כי מדובר בוויטמינים לצורך הגברת הפעילות בחדר הכושר, ותרופות שונות כטיפול מונע לכאבי שיניים, אך בית הדין סירב לקבל את ההסברים של השחקן, ולאחר דיון ארוך הוחלט להשעותו לתקופה של שבועיים עד להגשת כתב אישום בעניינו.

בשבועיים הללו יוכל לאלה להתאמן עם הקבוצה, זאת בכדי שלא לפגוע בקריירת המשחק שלו במידה שאכן יימצא כי מדובר בוויטמינים ובטיפול נגד כאבי שיניים.

עורך דינו של לאלה, עורך הדיין אייל יפה אמר עם סיום הדיון כי "זה ניצחון מוצדק. הסכמנו להשעייה. אני יכול לחייך קצת. חששתי שאם לא אעלה את סוגיית האימונים יגידו שהוא מפר את ההחלטה, אז החלטנו לדבר על זה. הזמן חשוב לנו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il