"להחזיר את השפיות לשיח המגדרי"

עו"ס רונית דרור המתמודדת על מקום ברשימת "זהות" קוראת להפסיק את הפגיעה בגברים ולחזק את התא המשפחתי.

גיל רונן , ח' בתמוז תשע"ז

עו"ס רונית דרור, המתמודדת על מקום ברשימת "זהות", קראה בסרטון מונפש לחזק את התא המשפחתי ולהפסיק את הפגיעה בגברים. הסרטון קיבל יותר מ-10,000 צפיות ביממה הראשונה לאחר פרסומו.

דרור, עובדת סוציאלית קרוב ל-30 שנה, חוקרת בשנים האחרונות באקדמיה את סוגיית האלימות במשפחה. "דרך הידע שנצבר", כתבה בפוסט פייסבוק שליווה את הסרטון, "נחשפתי בין היתר לשיח מוטה נגד גברים המשפיע על הטיפול בתחום ומשליך ישירות על הליך הגירושין בישראל. לצערי מצב זה אמנם פוגע בגברים ובאבות וביחס החברה שלנו אליהם – אך לאורך זמן פוגע אף יותר בנשים ובילדים שלנו".

"בכדי לאזן במשהו את המצב, הקמתי לפני כ-3 שנים עם עו"ס דנית רז, שותפתי היקרה, את עמותת 'לצדכם', העמותה הראשונה והיחידה של אנשי מקצוע, המסייעת לגברים נפגעים בכלל ובהליכי גירושין בקונפליקט גבוה בפרט", הסבירה.

"עדיין", הוסיפה, "שנים רבות של ניכור ושיח מוטה נגד גברים השפיע וממשיך להשפיע על החופש שבו גם גברים וגם נשים חשים אלה עם אלה, ואני יודעת שרק שיח אחר, יומיומי, מעל דוכן הכנסת, יחזיר את השפיות של השיח המגדרי למקום הטבעי והבריא, יפסיק את השיסוי והניכור נגד גברים וימתן את מלחמת המינים, ויחזק את המשפחה, שהיא המקום הבריא להתפתחות טובה שלנו ושל ילדינו".

"בתוך כל תהליך הלמידה וההתפתחות שלי, זכיתי לפגוש את משה פייגלין שהקים מפלגה חדשה ושמה 'זהות', וללמוד כי דעותינו ואמונתנו בנושא דומים מאד", כתבה. "החלטתי להרים את הכפפה ולהצטרף לאחת המפלגות המעניינות ביותר שקמו במדינת ישראל בשנים האחרונות".