עצומת האולפנות: "לחזק את השר אריאל"

מאות בני אדם, רובם בני נוער, חתמו על עצומה שמבקשת לחזק את ידיו של שר החקלאות שפעל לביטול מתווה הכותל.

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ז

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: הלל מאיר

תלמידות אולפנה בירושלים המבקשות לחזק את שר החקלאות אורי אריאל, יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, על דחיפתו לביטול מתווה הכותל, יזמו עצומת תמיכה שעליה חתמו מאות בני אדם, רובם בני נוער.

חותמי העצומה מבקשים לחזק את ידיו של שר החקלאות, "אנו, בני נוער ומבוגרים מכל רחבי הארץ מודים לך על פעילותך למען קדושת הכותל ומחזקים את ידך להמשיך ולפעול לשמירה על קדושת הכותל לפי מסורת ישראל ככתוב 'למען ציון לא אחשה ולמען ירושלים לא אשקוט עד ייצא כנוגה צדקה'.

"שמחנו מאד לשמוע על ההתקדמות בנושא - הקפאת החלטת הממשלה בעניין מתווה הכותל, ואנו מקווים שבקרוב יסודרו במקום סדרי תפילה כנהוג מדורי דורות", נכתב בעצומה.

התלמידות שיזמו את העצומה סיפרו כי המטרה היתה לחזק את נבחרי הציבור שהובילו לביטול המתווה ולמניעת מתן לגיטימציה לרפורמים ברחבת הכותל המערבי בירושלים.

"כששמענו על ביטול מתווה הכותל רצינו לחזק את חברי הכנסת שפעלו ובעזרת ה' ימשיכו לפעול בנושא, ולכן פתחנו את העצומה. ההיענות להודעות שהפצנו היתה מהירה ובמשך פחות מיומיים אספנו מאות חתימות, וגם לאחר סגירת העצומה המשיכו להגיע חתימות. זה מראה שבני הנוער רוצים להיות שותפים, לחזק ולקחת אחריות על הנעשה במדינה", אמרו יוזמות העצומה.

"אנחנו מקוות שבעזרת ה' בקרוב יונהגו לכל אורך הכותל סדרי תפילה לפי מסורת ישראל כצעד לקראת הגאולה השלמה", הוסיפו.

העצומה המלאה