הליכוד בלם את "חוק בית אל"

יו"ר סיעת הליכוד דוד ביטן הסיר את ההצעה מסדר היום לאחר שהתברר ללשכת ראש הממשלה כי השרים מתעקשים לאשר את החוק היום.

עוזי ברוך , ח' בתמוז תשע"ז

בלם את ההצבעה. דוד ביטן
בלם את ההצבעה. דוד ביטן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן משך את "חוק בית אל" של ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ' והיא לא תעלה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה.

את המהלך ביצע ביטן מתוקף סמכותו כיו"ר סיעת הליכוד, זאת לאחר שההצעה עלתה לסדר היום על מכסת הצעות החוק של סיעת הליכוד.

ההצעה הוסרה מסדר היום בהוראת ראש הממשלה לאחר שהתברר ללשכת ראש הממשלה כי השרים החברים בועדה מתנגדים לדחיית ההצבעה בשבוע ומתכוונים לאשר את הצעת החוק עוד היום.

מנגד צפויה היום לעלות לוועדת השרים לחקיקה הצעת "חוק ירושלים" של ח"כ שולי מועלם ביוזמה משותפת עם ראשי המפלגה, השרים בנט ושקד, שנועדה למנוע ויתורים בירושלים ללא רוב של 80 ח"כים בכנסת.

נזכיר כי הצעת "חוק בית אל" היא הצעת חוק שיזמו ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ'.

ההצעה קובעת כי הבטחה לבניה שניתנה אגב הרס בתים, כדוגמת ההבטחות שניתנו לתושבי בית אל, מגרון ועמונה, תקודם באופן מיידי ללא כל תלות בהחלטות פוליטיות ושיקולים מדיניים.

אם תאושר ההצעה בכנסת בשלוש קריאות היא תחייב את הממשלה ואת ראש הממשלה לקיים במהירות את הבטחותיהם לבנייה ביהודה ושומרון.

יושבי ראש שדולת א"י בכנסת, הח"כים יואב קיש (ליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (בית יהודי) תקפו את משיכת החוק, "נמשיך לקדם יחד את החוק הצודק של שדולת א"י, החוק שנועד לממש את התחייבויות הממשלה לבניה-חלף-הריסה ללא כל עיכוב מדיני. בשבוע הבא יעלה החוק שוב להצבעה ואנו משוכנעים שהוא יעבור ברוב גדול".

יו"ר האיחוד הלאומי, שר החקלאות אורי אריאל, תקף אף הוא, "שלא במפתיע, הליכוד ביקש להסיר מסדר היום של ועדת שרים לחקיקה את הצעת החוק לקדם בניה בבית אל. אני פונה לראש הממשלה לממש את ההבטחה שנתן ולשחרר עוד היום את שיווק היחידות בבית אל ובמגרון. אם לא יעשה כן, יש לקיים מחר בישיבת הסיעה דיון חירום בעניין".