עליה בפניות למד"א בעקבות עומס החום

משעות הבוקר המוקדמות ועד אחה"צ הוזעקו צוותי מד"א להעניק טיפול רפואי ללמעלה מ-166 בני אדם.

רעות הדר , ח' בתמוז תשע"ז

אלי בין
אלי בין
צילום: אלירן אהרון

עומס החום הכבד ברחבי הארץ גורם לעלייה בכמות הפניות למוקדי מד"א.

החל מהבוקר (א') בשעה 06:00 ועד השעה 18:00 העניקו צוותי מד"א טיפול רפואי ללמעלה מ-166 בני אדם שנפגעו מגל החום, מהם כ-77 בני אדם שחשו חולשה, כ-75 בני אדם שהתעלפו, למעלה מ-14 בני אדם שהתייבשו ונערה כבת 17 שפונתה במצב בינוני לביה"ח תל השומר.

במד"א אומרים כי מדובר בעליה משמעותית. כך לדוגמא ב-2 ביולי אשתקד, בין השעות 06:00 בבוקר ל-18:00 בערב נרשמו במד"א קריאות ל- 33 בני אדם שהתעלפו, 8 בני אדם שהתייבשו ו- 54 בני אדם שחשו חולשה.

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. בנוסף, מבקשים מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א והמשטרה בכל מקרה שבו נראה ילד ברכב ללא השגחת מבוגר.

מנכ"ל מד"א אלי ביןמר כי "במד"א ממשיכים לשמור על הערכות מוגברת בעקבות גל החום הכבד. על מנת להימנע מפגיעות בנפש אני שב ומבקש מהציבור הרחב להישמע להמלצות מד"א, לשים לב לאוכלוסייה הפגיעה יותר, הקשישים, הילדים והתינוקות, להרבות בשתייה ולהימצא במקומות מוצלים וממוזגים.

''אני שב ומזכיר להורים ולנהגי ההסעות לתת תשומת לב מיוחדת לילדים ברכב, לבצע סריקה בטרם עזיבת הרכב ולהביט ברכבים סביבנו שחלילה לא נשכח ילד ברכב, מבט לתוך רכב חונה יכול להציל חיים", הוסיף בין.