שטרן: להחיות את "חוק הגיור" המקורי

ח"כ אלעזר שטרן מבקש מיו"ר ועדת חוקה להעלות להצבעה החלת "דין רציפות" על ההצעה המבקשת לאפשר לרבני ערים לגייר.

חזקי ברוך , ט' בתמוז תשע"ז

אלעזר שטרן
אלעזר שטרן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שיגר לאחרונה ליו"ר ועדת חוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי, מכתב בו הוא מבקש להחיל "דין רציפות" על הצעת "חוק הגיור" שלו, שאושרה בקריאה ראשונה בקדנציה הקודמת, אך חקיקתה לא הושלמה.

נציין כי החוק, אותו יזם ח"כ שטרן, ביקש לאפשר לרבני ערים לפתוח בתי דין לגיור, ולחייב את הרבנות הראשית לישראל להכיר בדיורים שיערכו אותם רבני ערים לצורך רישום לנישואין.

במכתבו טוען שטרן כי חקיקת החוק לא הושלמה בעקבות התחייבות שניתנה לו על ידי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אשר הופרה מיד בראשית הקדנציה הנוכחית.

"הצעת חוק זו הומרה בהסכמתי להצעת מחליטים שאושרה בממשלה בקדנציה הקודמת כאשר הסתמכתי על התחייבותו של השר נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי. כשהעלתי בפני השר בנט את החשש כי לאחר הבחירות לכנסת (בקדנציה הנוכחית) החלטת הממשלה תתבטל על ידי הקואליציה החדשה הוא הסתכל לי בעיניים ואמר: "נראה לך שאני אוותר על חוק הגיור"? לימים לקח לו חמש דקות לוותר על חוק הגיור במתכונתו כהחלטת ממשלה", כתב שטרן לסלומינסקי.

"יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין, התראיין השבוע ממוסקבה והביע את דעתו באשר לצורך לאפשר לרבני ערים ולרבני יישובים להקים בתי דין לגיור. אני סמוך ובטוח שהוא יתמוך בהצעת החוק שמטרתה זהה לדבריו", הוסיף שטרן.

בסיום מכתבו ציין שטרן, "אם לא די בכך, השבוע נוצר משבר חמור בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות בעקבות ביטול מתווה הכותל וחוק הגיור הממלכתי החדש. הצעת חוק זו מבקשת לתקן זאת. לכן אבקש להשיב את המצב לקדמותו ולהחיל דין רציפות על הצעת החוק".