שגרירים מהאו"ם בעיר דוד

השגריר דני דנון ליווה משלחת שגרירים מהאו"ם בביקור בירושלים עם ראש העיר ניר ברקת.

ניצן קידר , ט' בתמוז תשע"ז

ברקת ודנון עם השגרירים הזרים
ברקת ודנון עם השגרירים הזרים
צילום: ארנון בוסני ופרידה לייבטג.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הוביל היום (שני) משלחת של תשעה שגרירים, שאורגנה על ידי פרויקט Interchange של AJC, בביקור בעיר דוד בירושלים.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הדריך את המשלחת באתר ההיסטורי ודוד בארי, מנכ"ל ומייסד עיר דוד וזוכה פרס ישראל, הצטרף לסיור.

"הביקור של שגרירי האו"ם בירושלים חשוב מאוד למאבק שלנו בשקרים המופצים על ירושלים באו"ם, אין טוב ממראה עיניים כדי להציג להם את האמת על הבירה שלנו", אמר השגריר דנון במהלך הביקור.

הוא הוסיף כי "ככל שיותר שגרירים מבקרים בישראל, כך גדלה ההבנה וההיכרות עם האתגרים שאנו מתמודדים איתם וההזדמנויות הטמונות באזורנו. במהלך השנה האחרונה ליוויתי למעלה משלושים שגרירים בביקורים בישראל ואמשיך להזמין לארץ שגרירים נוספים בחודשים הבאים".

במהלך הביקור, הציג ראש העיר ברקת לשגרירים ממצאים ארכיאולוגיים שונים בעיר דוד, הממחישים את הקשר בין העם היהודי לירושלים וסותרים את הטענות המתכחשות להיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל.

ברקת הראה לשגרירים שריד מטבע עתיק ואמר: "על המטבע הזה שנמצא בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד, חרוטות המילים 'לשחרור ציון'. המטבע הזה הוא אחד מבין אלפי השרידים שמוכיחים באופן חד משמעי את השורשים היהודים והנוצרים בירושלים. היום אנו פועלים כדי להגשים את הציווי שמופיע על המטבע; ירושלים, תחת ריבונות ישראלית, היא חופשיה ופתוחה לבני כל הדתות והאמונות".

במהלך ביקורם בישראל, השגרירים יסיירו ברחבי הארץ וישמעו תדרוכים שיספקו להם הבנה עמוקה יותר על האתגרים הבטחוניים והאזוריים שישראל מתמודדת עמם. למשלחת הגיעו שגרירים מאפריקה, מרכז ומזרח אירופה, אסיה ועוד וביניהם שגרירי אוסטרליה, פולין, אסטוניה, קניה, טוגו ועוד.