200 זוגות תפילין לכבוד משחררי הכותל

שלושת החיילים מהצילום המפורסם בשחרור הכותל הצליחו לעורר את התורמים בבתי חב"ד בצפון וירג'יניה להכפיל פי ארבעה את תרומתם המקורית

גיא כהן , י' בתמוז תשע"ז

תפילין
תפילין
Thinkstock

שלושת החיילים מהצילום המפורסם של שחרור הכותל הצליחו לעורר את התורמים בבית חב"ד של צפון וירג'יניה לתרום 200 זוגות תפילין לחיילי צה"ל.

השלושה – ציון קרסנטי, ד"ר יצחק יפעת וחיים אושרי, שצולמו ע"י דוד רובינגר ז"ל ב-7 ביוני, 1967 – התארחו באירוע שנערך לכבודם בבית חב"ד בעיר פיירפקס, לפני כשבועיים. מאות בני אדם השתתפו באירוע.

אתר חב"ד דיווח כי הכוונה הראשונית היתה לתרום 50 זוגות תפילין. ואולם, ההיענות ליוזמה היתה כל כך טובה, שארגון ידידי צה"ל (FIDF) הודיע שהוא יתרום 50 זוגות נוספים. או-אז שמע על כך הרב מנחם אופן מכפר חב"ד, שדיבר עם תורם נוסף – אשר תרם עוד 100 זוגות.

"ידענו שהאירוע יהיה השראה אדירה לכל מי שנכח בו, ואף מעבר לכך", אמר הרב שלום דייטש, אחד ממנהלי בית חב"ד בפיירפקס. הוא ציין כי השנה היא לא רק שנת ה-50 למלחמת ששת הימים אלא גם שנת ה-50 למבצע התפילין העולמי של הרבי מלובביץ'.

הרבי יצא אז בקריאה לחסידי חב"ד לזכות כל יהודי במצוות הנחת תפילין בכל יום. זה היה המבצע הראשון מתוך סדרה של מבצעי מצוות עליהם הורה הרבי, שנועדו להפיח מחדש רוח חיים בקיום המצוות על ידי עם ישראל.

באירוע נכחו, בין היתר, יו"ר ה-FIDF, אלוף (במיל.) מאיר כליפי-אמיר, ורבני חב"ד מאזור צפון וירג'יניה.