שוברים שתיקה? לא תודה

ארגון השמאל הקיצוני סובל מביטול כנסים במושבים ובקיבוצים. חבר קיבוץ נווה אור: "זה לא עניין של ימין או שמאל, הם לא יקבלו פה במה".

ערוץ 7 , י' בתמוז תשע"ז

סיור "שוברים שתיקה" בחברון
סיור "שוברים שתיקה" בחברון
צילום: אלירן אהרון

כנס של ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" שתוכנן להתקיים אמש (שני) בקיבוץ נווה אור, בוטל בלחץ התושבים.

בעיתון ''ישראל היום'' דווח כי הארגון סובל משורה של ביטולי כנסים דומים בקיבוצים בעת האחרונה, בהם שער הגולן ושפיים, והמושבים גן יאשיה וכפר הס.

בקיבוץ מזרע מתוכנן כנס "שוברים שתיקה" ביום חמישי הקרוב, ותושבים מחתימים עצומה במטרה לבטל את הכנס שעתיד להתקיים במועדון הקיבוץ.

מרקו גלבוע, חבר קיבוץ נווה אור וממארגני ההתנגדות, סיפר ל"ישראל היום" כי "ביום שישי התוודענו לכנס המתוכנן בספרייה של הקיבוץ. ביקשתי ממזכיר הקיבוץ להביא ארגונים מהצד השני, כמו האמת שלי או מילואימניקים בחזית, במעין פאנל כדי לתת את הצד השני, אך הדבר נדחה".

"צריך להבין, אין פה הרבה ימנים בקיבוץ", מדגיש גלבוע, "אלו חבר'ה מהשמאל הציוני שאוהב את הארץ ומשרת בצבא. זה לא שייך לשמאל או ימין. פשוט לא ייתכן לתת לחבר'ה האלה במה. זה כמו להזמין את בני סלע שירצה איך להתגונן מפני אונס. לדעתי הם ארגון לא לגיטימי.

''אין לי בעיה שיביאו לפה את הרשימה המשותפת או אחמד טיבי. איתם אני יודע איפה אני עומד. לא הייתי יכול לחיות עם זה אחר כך אם הם היו באים לפה, כי הם הוזמנו למבנה ציבורי ששייך לכולם", אמר.

מ"שוברים שתיקה" לא נמסרה תגובה.