נתניהו: אין צורך לחזק אותי מימין

"אני חזק בשבילכם. את מה שעשינו בעשור האחרון עבור מדינת ישראל וארץ ישראל אף אחד לא היה עושה, בוודאי לא טוב יותר", אמר ראש הממשלה

יוני קמפינסקי , י' בתמוז תשע"ז | עודכן: 10:55

נתניהו בוועידת מקור ראשון
נתניהו בוועידת מקור ראשון
צילום: אבישג שאר-ישוב

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שלישי) למצבה הכלכלי של ישראל על רקע הטלטלה במזרח התיכון, לרפורמות שהוא מבקש לקדם בתחום התקשורת ואף למדיניותו ביהודה ושומרון.

"בשנים הללו אנו משקיעים השקעה כבירה, אנו עושים את זה גם על רקע הטלטלה העצומה שפוקדת את המזרח התיכון", אמר נתניהו בוועידת מקור ראשון. ''האם זה מקרי שסביבנו קורסות מדינות בעוד ישראל פורחת ומשגשגת? זה לא מקרי, שכללנו את היכולות המדיניות שלנו. צוללות, טנקים, מטוסים ויכולת תת קרקעית מלמטה עד למעלה".

ראש הממשלה אמר עוד, "הייתה מעצמה שהיו לה פיזיקאים מזהירים, אנשי אקדמיה פורצי דרך, וכשהיית לוקח מהנדס סובייטי לפלאו אלטו הוא היה מייצר ערך מוסף עצום. אנו צריכים להבטיח שהכלכלה שלנו פתוחה ודינמית ומתגמלת יזמות, בלי זה לא תוכל להיות יוזמה כלכלית.

"אנחנו פתחנו את הכלכלה, הורדנו את האבטלה לשפל היסטורי, אנו יוצרים ערוץ דו סטרי בין שווקי העולם. בד בבד אנו לוקחים את הכסף מאותה צמיחה ומשקיעים בתשתיות בארץ לתשתיות שלא רואים באירופה".

נתניהו הבטיח כי ישראל לא תחזור לכלכלה מפא''י, כלשונו, ואמר כי "היהודים אף פעם לא מרוצים''.

''יש לנו עוד אתגרים כלכליים. אנו נמשיך בהגברת התחרות במשק, בהגברת היצע הדיור, אני מבין שאנחנו מדינה הולכת וגדלה וזה מה שיוצר את האתגר אבל אני מאמין שהגדלת ההיצע תוריד את מחירי הדיור. צריך להוריד את הרגולציה".

על היחסים עם מדינות העולם אמר ראש הממשלה "יש לנו קשרים טובים עם רוסיה, סין, יפן והודו. הערב יגיע אלינו ראש ממשלת הודו לביקור היסטורי, זהו הביקור הראשון של מעצמה. מאז קום המדינה לא ביקר כאן אף פעם ראש ממשלת הודו ויחד נצעיד את שיתוף הפעולה ישראל-הודו לשיאים חדשים".

על מצבה של התקשורת הישראלית אמר נתניהו, ''זה נכון שבדמוקרטיה מקובל לבקר את השלטון, אין שום בעיה. אבל כשאני פותח כלי תקשורת בבוקר הכל כמעט שחור, תעשיית הדכדוך פועלת בלי הפסקה".

"ייצוג של חלק עצום בציבור שמאמין במדיניות לאומית, לזה אין ביטוי (בתקשורת). נפתור זאת רק אם נפתח את התקשורת המשודרת לתחרות, זה יעד לאומי", אמר.

ראש הממשלה הדגיש בנאומו: "אין צורך לחזק אותי מימין. אני חזק בשבילכם, בשביל כל מדינת ישראל. אני יכול לומר שמה שעשינו בעשור האחרון עבור מדינת ישראל וארץ ישראל אלה דברים שאני מאמין שאף אחד לא היה עושה, בוודאי לא טוב יותר".