ברק יתמוך באבי גבאי לראשות העבודה

ראש הממשלה לשעבר, שהשפיל את פרץ בעבר לאחר הפריימריז ביניהם טוען, "פרץ שייך לעשור הקודם".

חזקי ברוך , י"א בתמוז תשע"ז

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מביע אחר הצהריים (רביעי) את תמיכתו במועמד אבי גבאי בסיבוב השני בפריימריז לראשות מפלגת העבודה.

"⁠⁠⁠⁠⁠תוצאה מרתקת בעבודה. שני אנשים ראויים אך כל כך שונים. עמיר פרץ שייך לעשור הקודם ואבי גבאי שייך לעשור הבא. אבי גבאי הוביל מהפך בעבודה ויכול להוביל מהפך במדינה. כן מהפך, שמעתם טוב מהפך", דברי ברק.

פרץ זכה היום להצהרות תמיכה גם מצד יו"ר סיעת העבודה בכנסת ח"כ מירב מיכאלי.

מוקדם יותר, כינס מסיבת עיתונאים יחד עם יו"ר הסתדרות אבי ניסנקורן שהודיע על תמיכתו בו.

ניסנקורן אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם פרץ, "אני נמצא כאן כדי להביע תמיכה בלתי מסויגת בפרץ. עמיר מייצג את מה שהעבודה זקוקה לה - מנהיג ערכי, שפעל רבות לצמצום פערים, למען הגמלאים, למען כבוד האדם ואת הדרך המדינית השפויה".

ח''כ פרץ אמר כי "רק חברה חזקה יכולה לעשות תהליכים אמיצים כמו תהליך שלום". הוא הבטיח: "אני כראש הממשלה אהיה זה שאתן את הדחיפה הראויה לכך להעלאת שכר המינימום בצורה משמעותית, טיפול הגמלאים ושחיקת הפנטזיות, והחוק לביטול חברות כוח האדם בישראל. לא יהיו חברות כוח אדם בישראל. יהיו חברות השמה והכשרה מקצועית".

"אני מודה לחברי הכנסת שלא נשארו על הגדר ותמכו בי", הוסיף פרץ, "אתמול קבענו ניצחון עצום למחנה החברתי מדיני. ביום שני נשלים את הניצחון ואהפוך למועמד לראשות הממשלה. אין לי ספק שכל חברי המפלגה יהיו מאוחדים ומי שיהיה מודאג זה בנימין נתניהו".

פרץ ואבי גבאי עלו אתמול לסיבוב השני בפריימריז לראשות העבודה. פרץ זכה ל-32.7%% מהקולות, גבאי ל-27.08%, יצחק הרצוג ל-16.7% ואראל מרגלית ל-16.1%. סיבוב הבחירות הנוסף יערך ביום שני הקרוב.