חבר הקונגרס פנה לעולם מתוך תא הגזים

חבר הקונגרס קליי היגינס העלה ליוטיוב סרטון שצילם באושוויץ. באתר המחנה הגיבו: "בתוך מה שהיה תא גזים צריך לשתוק. זו אינה במה".

גיא כהן , י"א בתמוז תשע"ז

גם שומר מאושוויץ הוברח כך מארה"ב
גם שומר מאושוויץ הוברח כך מארה"ב
Thinkstock

הנהלת אתר אושוויץ זועמת על חבר הקונגרס הרפובליקני מלואיזיאנה קליי היגינס, משום שהעלה ליוטיוב סרטון בן חמש דקות בו צילם את עצמו מדבר למצלמה, באושוויץ.

הסרטון מתחיל כשהיגינס עומד על פסי הרכבת המובילים לאתר בו נרצחו כמיליון ומאתיים אלף בני אדם, רובם הגדול יהודים. בהמשך, דיבר אל המצלמה מתוך תאי הגזים והמשרפות.

"תחושת חרדה גדולה משתלטת עליך במקום הזה", אמר בווידיאו. "אכזריותו של האדם אל בני אדם אחרים יכולה להיות מאוד מזעזעת".

הוא דיבר בסרטון גם על הצורך לשמור על עוצמתה הצבאית של ארה"ב בכדי "להגן עליה מהרשע של העולם".

"זו אינה במה"

בתגובה, פירסם אתר אושוויץ-בירקנאו מספר ציוצים. "לכל אחד יש זכות להגיגים עצמיים", צייץ, "אבל בתוך מה שהיה פעם תא גזים, צריכה להישמר דממה של אבל. זו אינה במה".

בציוץ המשך הופיעה תמונה של שלט בו נכתב: "הינך נמצא בבניין בו רצח ה-SS אלפי בני אדם. אנא שמור כאן על דממה. זכור את סבלם וכבד את זכרם".

היגינס נחשב לבעל דעות ימניות מאוד. לאחר הפיגוע האחרון בלונדון קרא לצוד ולהרוג את כל האיסלאמיסטים, בפוסט שפרסם בפייסבוק עקב הפיגוע האחרון בלונדון.

"העולם החופשי... כל העולם הנוצרי... מצוי במלחמה עם הזוועה האיסלאמית", כתב היגינס. "אסור להעניק סנט אחד מהאוצר האמריקני למדינה כלשהי שמעניקה מחסה לחיות הכופרות האלה".

"אסור להעניק מידה כלשהי של רחמים לאף חשוד איסלאמי רדיקלי", כתב. "את בקשתם להיכנס לארה"ב יש לדחות באופן מיידי. יש לנקוט כל צעד אפשרי בכדי לצוד אותם. לצוד אותם, לזהות אותם, ולהרוג אותם. להרוג את כולם. בשם כל מה שטוב וראוי. להרוג את כולם".