חטיבת כפיר ציינה את 'יום רועי'

​​​​​​​מח"ט כפיר וחובשים מהחטיבה הגיעו השבוע לתחנת מד"א בתל אביב להשתלמות חובשים לזכרו של מתנדב מד"א, חלל צה"ל רועי ארדות ז"ל.

רעות הדר , י"א בתמוז תשע"ז

החיילים מציינים את 'יום רועי'
החיילים מציינים את 'יום רועי'
צילום: דוברות מד"א

השבוע נערך בתחנת מד"א תל אביב יום ריענון בעזרה ראשונה לחובשי חטיבת כפיר לזכרו של רועי ארדות ז"ל, חלל צה"ל שהתנדב במד"א.

היום נערך במעמד מפקד חטיבת כפיר, שהגיע לתחנה עם כ- 30 חובשים ופאראמדיקים מיחידת כפיר.

רועי ז"ל שירת כלוחם בגדוד שמשון בחטיבת כפיר, ונהרג בטרם עת בתאונת אופנוע בשנת 2006. מאז 2007, מארגן אביו של רועי ז"ל, חובש בכיר במד"א אבי ארדות, יום הדרכה וריענון לחובשים ולפאראמדיקים מהחטיבה שבה שירת רועי.

ההדרכה שעוברים החיילים כוללת לימוד עיוני של החייאה ותרגול מעשי על בובות, סיורו במוקד החירום 101 של מד"א, באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ ולימוד על מבנה האמבולנס והשימוש במכשירי הצלת חיים.

במהלך היום, שמעו החיילים על אודותיו של רועי ז"ל שחונך לאהבת המדינה והמולדת ולעזרה לזולת מהגיל הרך ועל כך שהיה זה טבעי שבגיל שש-עשרה עבר קורס עזרה ראשונה במד"א ועד מהרה היה למתנדב מסור ביותר.

רועי ז"ל היה מגיע לתחנת מד"א בתל אביב הישר מבית הספר לשעות רבות, גם בזמן בחינות הבגרות. אפילו בחופשות הקצרות שהיו לו בטירונות וזאת על מנת להתנדב יחד עם אביו, עובד מד"א. בתקופה קשה, בעת הפיגועים ובאירועי אסון שונים - אין מקום שאליו לא רץ והגיע, כדי לסייע במידת יכולתו להצלת חיי אדם.

לאחר מותו כתבו חנה ואבי, הוריו של רועי ז"ל: "נסיך של אבא ואמא. כל כך הרבה שנים ייחלנו רק לך. כשבאת אל חיקינו הבאת את האור, השמחה והטעם לחיים. סוף-סוף חיים עם משמעות - להיות הורים. איזו גאווה נכנסה אל הלב".

לאחר ההדרכה שבמהלכה קיבלו החיילים תעודת מגיש עזרה ראשונה של מד"א, כתבה שקד, פאראמדיקית שהגיעה להשתלמות לאביו של רועי והודתה לו על היום המיוחד: "רציתי להגיד לך המון תודה בשמי ובשם גדוד שמשון כולו. תרמת המון לחובשים ולי ולחטיבה כולה. מבטיחה לשמור על המורשת ולהמשיך ולהנציח את רועי".

מח"ט כפיר, אלוף-משנה ציון רצון הוסיף כי "זיכרון חללי החטיבה והחיבור עם המשפחות השכולות הוא ערך עליון בחטיבת כפיר. הפרוייקט של 'יום רועי' הוא מיוחד במינו, הכשרת החובשים להצלת חיים דרך זכרון העבר מרגשת ומנציחה את זכרו של רועי ארדות ז"ל בצורה מעוררת השראה".

אבי ארדות, אביו של רועי ז"ל סיכם, "בכל פעם שהתאריך של 'יום רועי' במד"א מתקרב אני נרגש וגאה בקשר עם החטיבה שמתחזק מפעם לפעם, הם לא עוזבים אותנו וממשיכים לעטוף ולתמוך בנו, אני רוצה להודות למפקד החטיבה ולכל החיילים שלקחו חלק ביום".

איציק בן אהרון, מנהל מרחב דן סיפר, "רועי התנדב במד"א כשאני הייתי סגן מנהל במרחב, הוא היה מנערי מד"א הידועים- מקצוען, מסור ונרתם לכל משימה, הוא היה מאוד פעיל בתחנה והמשיך להתנדב גם במהלך שירותו הצבאי. במהלך היום פגשתי את החיילים, את המג"ד ואת המח"ט, הודתי להם על פועלם להנצחתו של רועי ז"ל וסיפרתי להם על פועלו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין סיכם, "אני נרגש כל פעם מחדש לראות את חיילי החטיבה שמגיעים לתחנת מד"א ולומדים על דמותו של רועי ועל רוח ההתנדבות ומחדדים את הידע הרפואי שלהם על מנת לספק מענה רפואי ראשוני איכותי. אני שמח שלמרות הנסיבות המצערות, אבי, אביו של רועי ז"ל מצליח לקדם את היום הזה ומעניק הדרכה לחיילי צה"ל, אני מודה לו ולמפקד החטיבה".