11 שנים עברו
הימים הנוראים של ההורים השכולים

בשבוע הבא יתקיים טקס הזיכרון לחללי מלחמת לבנון השנייה. אביו של יהונתן איינהורן הי"ד: "חודש תמוז זה הרבה יותר מימי בין המצרים".

בני טוקר , י"ב בתמוז תשע"ז

מלחמת לבנון השנייה
מלחמת לבנון השנייה
Photo by Pierre Terdjman / Flash90טוען....

טקס האזכרה ה-11 לחללי צה''ל שנפלו במלחמת לבנון השנייה, יתקיים ביום שני הקרוב ב"היכל הזיכרון" החדש בהר הרצל בירושלים.

דוד איינהורן, אביו של סמ"ר יהונתן איינהורן שנפל במלחמת לבנון השנייה, אומר לערוץ 7 כי ''ההשתתפות של עם ישראל עושה רק טוב למשפחות וכשאנשים באים ומשתתפים זה סוג של נחמה שלא שוכחים את הבנים היקרים שלנו שנפלו על הגנת המדינה".

משפחת איינהורן כמו משפחות שכולות אחרות עורכות גם אירועים וטקסים פרטיים לזכר הבנים, "חודש תמוז בשבילי זה לא רק ימי בין המצרים אלא הימים הנוראים. בכל השנה אנחנו הולכים לישון עם יהונתן וקמים עם יהונתן אבל בחודש הזה יהונתן מקבל את ההנצחה והזיכרון המקסימאלי.

''בד' אב אנחנו עושים ערב מיוחד במושב גמזו והשנה האירוע יתקיים בסימן חמישים שנה לאיחוד ירושלים, עיר שיהונתן אהב אהבה והכיר שם כל פיסת קרקע ומעיין ואף נטמן בעפרה. יהיה גם אירוע של קבלת שבת במעלות יהונתן, מעל מושב גמזו, תפילה בנוסח קרליבך ובכל שבת יש לימוד משותף לזכרו".

דוד איינהורן עורך במשך כל ימות השנה סיורים בהר אדיר הצופה על המקומות שבהם נפלו הבנים, "אני ממליץ לכולם לנסוע להר, זה מקום באמת מדהים. הרבה משפחות פונות אלי ואני מלווה אותן בסיורים עם קבוצות ומדברים לא פעם על מהות.

"הייתי שם לאחרונה עם קבוצת בני נוער תיכוניסטים ונפתחה שם שיחה חשובה על ארץ ישראל, עם ישראל וגם תורת ישראל. בשנה שעברה הגיעה קבוצת תיירים לאזכרה של יהונתן והתברר לנו שאחד מהם השתתף בהלוויה של יהונתן ולכן היה לו חשוב להגיע לאזכרה", סיפר האב השכול.