סוכל ניסיון להקים מאחז פלסטיני

המנהל האזרחי מנע מערבים להקים מבנים בלתי חוקיים בגזרת היישוב קידר. פורום עוטף ירושלים: ״השר ליברמן ממשיך לגמגם ערבית״.

עדו בן פורת , י"ג בתמוז תשע"ז

הפורום זיהה, המנהל האזרחי הרס
הפורום זיהה, המנהל האזרחי הרס
צילום: פורום עוטף ירושלים

פורום עוטף ירושלים, העוקב מזה מספר שנים אחר הנעשה במרחב ירושלים ואדומים, חשף הבוקר (שישי) ניסיון להקמת מאז פלסטיני בלתי חוקית באזור היישוב קידר והזעיק את כוחות המשטרה והמנהל האזרחי.

הכוחות שהגיעו במהרה למקום פעלו בנחישות, החרימו ציוד רב והרסו את המבנים הבלתי חוקיים שנתרמו על-ידי האיחוד האירופי למאחז הפלסטיני.

יניב אהרוני, רכז הקרקעות של פורום עוטף ירושלים, אמר כי ״האיתור וההריסה היום הם המשך ישיר לפעילות המעקב האינטנסיבית שלנו בשטח. אני רוצה לציין לשבח את התגובה המהירה הפעם של המינהל האזרחי שקיבל מאיתנו את המידע ופעל במהירות מירבית כדי לעצור את הבניה ולהחרים את המבנה״.

מפורום עוטף ירושלים נמסר כי "זהו עוד ניסיון מני רבים של האיחוד האירופי בהשתלטותו על אזור מרחב אדומים וכביש מספר 1. כיום קיימים 822 מבנים במרחב אשר אינם חוקיים ואף הוצאו להם צווי הריסה על ידי רשויות המדינה. למרות הבטחות נשנות של הרשויות על הריסתם של המבנים הבלתי חוקיים, הם עדיין עומדים על כנם ומהווים מפגע בטחוני וסביבתי.

''שר הביטחון ליברמן ממשיך לגמגם ערבית ולהתעלם ממאות מבני טרור פלסטינים על כביש מספר 1 ובכך מאפשר הקמת מדינת טרור פלסטינית. אנו דורשים משר הביטחון שיפעל להריסת המבנים והעברתם ליישובי הקבע המיועדים להם״, הוסיפו בפורום.